همشهری آنلاین: یک شرکت خرید آنلاین از یک روبات نرم جدید برای انتخاب و بسته‌بندی اجناس در بخش انبارداری خود استفاده کرده است.

استفاده از روبات‌ها برای بسته‌بندی اجناس ظریف

به گزارش ایسنا، این شرکت که Ocado نام دارد برای رفع مشکلات پیشین روبات‌هایی که شکل‌های عجیب و غریب داشته و در جستجو برای اقلامی مانند میوه دچار مشکل می‌شدند از این روبات جدید استفاده کرده است.

آزمایش این فناوری جدید در شرکت اوکادو (Ocado)، بخشی از پروژه تحقیقاتی سوما (SoMa)، بوده که شامل یک همکاری بین تعدادی از دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی است که در جستجوی سیستم‌های روباتیک قوی و انعطاف‌پذیر هستند که مسئولیت آن‌ها رسیدگی به اقلام ظریف و شکننده است.

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که بتواند به طور بی‌وقفه با اقلام ظریف مختلف که دارای اشکال مختلف و اندازه‌های مختلف هستند کار کند.

محققان در دانشگاه فنی برلین TUB در طراحی این سیستم روباتیک جدید که RBO Softhand 2 نام دارد به جای استفاده از قطعات فلزی سخت، از مواد لاستیکی انعطاف‌پذیر و هوای تحت فشار استفاده کردند تا این پنجه روباتیک به آرامی موفق به گرفتن اجسام ظریف شود.

RBO Softhand 2 دارای 7 محفظه هوای مجزا و یک شکل انسان‌گونه است که این امر اجازه انتخاب طیف گسترده‌ای از اجسام را به این سیستم خواهد داد.

کف دست این روبات، انگشتان دست و انگشت شست برای تطابق خود با جسم انتخاب شده، تغییر شکل می‌دهند.

در آزمایش‌های انجام شده این بازوی مکانیکی با موفقیت توانست اجسام مختلف با ساختار ظریف را بدون آسیب انتخاب کرده و بردارد.

کد خبر 360935

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha