همشهری آنلاین: این روزها در برخی مراکز خرید آمریکا روبات‌ها در حال گشت‌زنی هستند تا مردم با خیال راحت‌تری به کار خود برسند.

روبات‌ها در مراکز خرید آمریکا گشت می‌زنند

به گزارش مهر، اتفاقات تلخی همچون تیراندازی به سوی دانش‌آموزان در یکی از مدارس آمریکا موجب شده تا در برخی از مراکز شلوغ و پر رفت و آمد آمریکا نظیر یکی از مراکز خرید کالیفرنیا از روبات‌های گشت‌زنی استفاده شود که نسبت به هر گونه اقدام خشونت‌آمیز یا تروریستی حساس هستند.

این روبات تخم مرغی شکل کاملا خودکار بوده به طوری که با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته‌اش می‌تواند تجزیه و تحلیل دقیقی از وضعیت مکانی که در آن گشت می‌زند انجام داده و برای جلوگیری از وقوع یک حادثه تلخ نظیر گروگان‌گیری یا حمله مسلحانه اقدامات مناسبی انجام دهد.

این روبات محصول تفکر خلاقانه مهندسان شرکت Knightscope است که تخصص ویژه‌ای در طراحی و ساخت روبات‌های نگهبان و محافظ دارد.

این روبات‌ها همچون خودروهای خودران به گشت‌زنی در محیط پرداخته و به لطف بهره‌مندی از دوربین‌های مادون قرمز بسیار دقیق و میکروفون می‌توانند با مردمی که در اطرافشان حرکت می کنند ارتباط برقرار کرده و همزمان گوش به زنگ صداهایی نظیر شکسته شدن شیشه یا آژیر خطر سیستم‌های هشداردهنده باشند.

شرکت سازنده این روبات اعلام کرده که گشت‌زنی آن نه تنها نگرانی برای مردم به همراه نداشته بلکه آن‌ها ارتباط خوبی با این روبات برقرار کرده به طوری که با آن عکس سلفی می‌گیرند!

هزینه کرایه این روبات به ازای هر ساعت تنها ۷ دلار است که در مقایسه با نیروهای گشت انسانی به مراتب پایین‌تر است.

کد خبر 334924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =