مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: روبات پیشرفته‌ای که برای اطفای حریق در کشتی‌ها ساخته شده به زودی می‌تواند مانند انسان دویده و سرعت عمل بیش‌تری داشته باشد.

این روبات آتش‌نشان می‌دود

به گزارش مهر، وقوع آتش‌سوزی در یک کشتی می‌تواند خطرات زیادی برای سرنشینان آن و همچنین بخش‌های فنی به همراه داشته باشد. از این رو چندی پیش از روبات انسان‌نمایی رونمایی شد که صرفا برای شناسایی و اطفای حریق در کشتی‌ها و سایر سیستم‌های آبی مشابه طراحی شده است.

این روبات که SAFFiR نام دارد، توسط دانشمندان اداره تحقیقات نیروی دریایی آمریکا طراحی و ساخته شده است و حالا با اعطای کمک تحقیقاتی قابل توجه ۶۰۰ هزار دلاری این امکان دیدنی را پیدا می‌کند که سریع‌تر و بهتر از قبل راه برود.

قرار است این به روزرسانی مهم توسط دانشمندان انستیتو پلی‌تکنیک Worcester صورت گیرد.

آن‌ها در نظر دارند تا با استفاده از الگوریتم‌های به خصوص روبات را در محیط شبیه‌سازی شده یک کشتی (که معمولا فضای حرکتی محدودی دارد) برای شناسایی و اطفای سریع حریق به‌روزرسانی کنند.

این دانشمندان تلاش می‌کنند تا مجموعه تازه‌ای از حرکات را برای روبات SAFFiR طراحی کنند.

آنها در برنامه‌های خود این نکته مهم را در نظر دارند که در صورت سقوط روبات بر روی زمین چگونه بتواند بلند شده و به کار خود ادامه دهد.

در سال‌های اخیر طراحی و ساخت روبات‌های آتشنشان در دستور کار بسیاری از دانشمندان حوزه علوم روباتیکی قرار گرفته است اما طراحی روباتی با این ویژگی برای کار در کشتی‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

کد خبر 325183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار