همشهری آنلاین: یک منبع امنیتی عراقی در شهر موصل اعلام کرد، سرکرده داعش در شهر رقه سوریه است در حالی که یک منبع محلی از زخمی شدن او در حمله هوایی در غزب نینوا خبر داد.

اخبار جدید از سرنوشت و محل اختفای ابوبکر بغدادی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع امنیتی عراقی در شهر موصل، مرکز استان نینوا گفت: ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در شهر رقه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش در سوریه حضور دارد نه در شهرک البعاج در غرب موصل.

این منبع اعلام کرد: استان نینوا از تمامی محورها محاصره شده و تمامی گذرگاه‌های مرزی با سوریه و ترکیه بسته شده برای همین انتقال ابوبکر بغدادی از سوریه به عراق غیرممکن است.

آمریکا به هر کسی که اطلاعاتی درباره ابوبکر بغدادی بدهد که به مشخص کردن مکان وی یا بازداشتش کمک کند، ۲۵ میلیون دلار پاداش می‌دهد. پیشتر برخی منابع گفته بودند که ابوبکر بغدادی در مرزهای عراق و سوریه است.

این در حالی است که یک منبع محلی در استان نینوا روز یکشنبه گفت: اخباری در زمینه زخمی شدن ابوبکر بغدادی و تعدادی از رهبران داعش در حمله هوایی ائتلاف در شهرستان البعاج در مرزهای سوریه و عراق در غرب استان به دست آمده است.

این مسئول به سومریه نیوز گفت: جنگنده‌های ائتلاف روز یکشنبه مقر داعش در نوار مرزی عراق و سوریه در شهرستان بعاج در ۶۵ کیلومتری نینوا را هدف گرفتند و اخبار وارده حکایت از زخمی شدن او دارد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: این حمله در چارچوب اطلاعات دقیق برای هدف قرار دادن مقر رهبران داعش صورت گرفت و بغدادی و رهبران داعش با چند خودرو از سوریه به عراق می‌آمدند که هدف گرفته شدند.

کد خبر 359695

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی