همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون شوراهای مجلس دهم با اشاره به حادثه دلخراش پلاسکو گفت: در شرایط فعلی حاشیه‌سازی‌ها جز خیانت به مردم چیزی نیست.

جواد کولیوند

به گزارش فارس، جواد کولیوند با بیان اینکه تیم مدیریت شهری تهران و در رأس آن شهرداری تهران تا کنون تلاش کرده‌اند تا با تمام توان مدیریت بحران را بر عهده بگیرند، تصریح کرد: وقتی خود شهردار تهران از ابتدایی‌ترین لحظات وقوع حادثه به میدان آمده، نشان می‌دهد که مدیریت شهری از عمق فاجعه‌ای که رخ داده باخبر است و امدادرسانی اولویت نخست شهرداری تهران است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه آتش‌نشانان در لحظه وقوع حادثه تصمیمات منطقی گرفته‌اند و عملکرد خوبشان سبب نجات جان بسیاری از شهروندان شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون تلاش تیم امداد این است که راهی برای نجات افراد گرفتار در زیر آوارها باز شود، زیرا اولویت نخست نجات جان انسان‌های گرفتار در زیر آوار است و سپس باید به کندوکاو چرایی وقوع حادثه بپردازیم و با دقت بیشتری ابعاد ریزش ساختمان پلاسکو را بررسی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اظهارنظرهای فی‌البداهه درباره چرایی وقوع حادثه صحیح نیست، متذکر شد: ساختمان پلاسکو به دلیل قدمتی که داشته و وقوع حادثه آتش‌سوزی در طبقات بالا، سبب شده تا مجموع آتش از قدرت آهن‌آلات فرسوده بکاهد و در نتیجه تلی از آهن‌آلات بر طبقات پایینی سقوط کند و ساختمان به صورت عمودی ریزش کند.

کولیوند با تاکید بر اینکه ساختمان پلاسکو متولی و هیئت مدیره داشته و شهرداری چندین بار به طور متوالی اخطارهای ناایمن بودن ساختمان را به این هیئت مدیره و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده بوده است، تصریح کرد: بی‌توجهی به تذکرات ایمنی سبب بروز این حادثه غم بار شد.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس دهم پرداختن برخی جناح‌های سیاسی به حواشی سیاسی حادثه پلاسکو و حوادثی از این دست را جایز ندانست و گفت: به هیچ عنوان در چنین فضاهایی ایجاد حواشی سیاسی اخلاقی نیست و خیانت به اصل موضوع است. به هر حال اتفاق ناخوشایند بزرگی رخ داده و این‌قدر این حادثه مهم بوده که رهبری به این موضوع ورود کرده‌اند. پس حادثه پلاسکو نقطه‌ای برای بازی‌های سیاسی نیست و همه مسئولان باید با دل و جان به فرمایشات مقام معظم رهبری و اولویت نخست که نجات جان انسان‌های گرفتار در زیر آوار است، التزام داشته باشند.

کد خبر 359267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =