همشهری آنلاین: سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه شهرداری فقط تذکرات ایمنی است و دادستانی و شورای امنیت باید حکم در خصوص نا ایمن بودن پلاسکو صادر می‌کردند.

آوار - پلاسکو

به گزارش فارس، حسین مقصودی با تاکید بر اینکه امروز زمان نیش و کنایه زدن‌های سیاسی نیست و هر شخص که تجربه و هنری دارد باید به میدان عمل بیاید، تصریح کرد: احداث ساختمان پلاسکو به 55 سال پیش باز می‌گردد و فرسودگی عامل اصلی بروز این حادثه بوده است، اما آنچه مهم است این است که شهرداری طبق اسناد و مدارک موجود، بارها تذکراتی به مالکان، ادارات نظارتی و بازرسی ارسال کرده، اما هیچ‌یک از این تذکرات منجر به صدور حکم قضایی نشده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه چندین سال شهردار سبزوار بوده و به خوبی با روند اقدامات نظارتی شهرداری آشنایی دارد، خاطرنشان کرد: وقتی شهرداری تهران بارها تذکرات کتبی مبنی بر ناایمن بودن ساختمان پلاسکو ارسال کرده این وظیفه قانونی استانداری، شورای تامین شهر تهران و فرمانداری تهران بوده که با صدور حکم و حضور ضابطان قضایی به این ساختمان ورود کرده و شرایط تامین امنیت را فراهم مي‌کردند.

وی با تقدیر از عملکرد پرسنل شهرداری تهران و ایثارگری‌ها و رشادت‌های نیروهای آتش‌نشانی و خدمات شهری شهرداری تهران، هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راهور و تمامی نیروهای امداد و نجات پایتخت حاضر در صحنه حادثه ساختمان پلاسکو، تاکید کرد: شخص شهردار تهران از ابتدایی‌ترین لحظات وقوع حادثه به همراه تمامی پرسنل در صحنه حاضر هستند و اقدامات جهادی شهرداری تهران در 24 ساعت گذشته ستودنی است. از همین رو از تمامی نمایندگان مجلس یا شورای شهر، خبرنگاران و مسئولان منتقدی که تلاش دارند نقدی به روند امدادرسانی وارد کنند، می‌گویم بهتر است بر مبنای واقعیت و تعقل سخن بگویند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط پس از وقوع حادثه زمان انتقادات و انتقام‌گیری‌های سیاسی نیست، خاطرنشان کرد: الان زمان آن است که همه به فکر مردم باشیم به جای اینکه به دنبال صید ماهی‌های سیاسی باشیم.

کد خبر 359265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار