همشهری آنلاین: مسئولان امدادرسانی و آواربرداری حادثه ساختمان پلاسکو تصمیم گرفته‌اند از داخل کانال فاضلاب، وارد این ساختمان شوند و افراد گرفتار در زیر آوار را نجات دهند.

حادثه ساختمان پلاسکو

به گزارش تسنیم از محل حادثه ساختمان پلاسکو، پیرمردی که مسئول تأسیسات ساختمان تجاری پلاسکو است، مدعی شده کانال فاضلاب این ساختمان وسط خیابان قرار دارد و بر همين اساس، مسئولان امداد تصمیم گرفته‌اند از دریچه کانال فاضلاب، وارد طبقات زیرین این ساختمان بشوند.

بر اساس این گزارش، دود سفید همچنان از آوار ساختمان پلاسکو بر می‌خیزد و آتش‌نشانان مشغول پاشیدن آب بر روی آوار هستند تا آتش احتمالی را خاموش کنند.

وزیر کشور نیز ساعاتی پیش گفته بود آتش خفته در طبقات زیرین پلاسکو وجود دارد و ممکن است شاهد انفجار باشیم.

ساختمان تجاری پلاسکو، ساعت 7 و 59 دقیقه صبح روز گذشته دچار حریق شد و به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجارهایی که دلیل آن هنوز مشخص نیست، حوالی ساعت 11 قبل ازظهر روز گذشته، فرو ریخت که بر اثر آن تعدادی از آتش‌نشانان زیر آوار گرفتار و برخی نیز مصدوم شدند.

ساعاتی پیش نیز سرپرست مرکز اورژانس کشور از شهادت یکی از آتش‌نشانانی خبر داد که بر اثر سوختگی شدید در بیمارستان شهید مطهری تهران بستری شده بود.

جلسه کمیته بحران حادقه ساختمان پلاسکو با حضور محمدباقر قالیباف شهر تهران، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، سردار اشتری فرمانده انتظامی کشور، سردار ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ، مسئولان آتش‌نشانی و رئیس اورژانس کشور در حال برگزاری است.

همچنين يک مسئول هلال احمر تهران از سختی آواربرداری «پلاسکو» نسبت به آواربرداری زلزله ۶ ریشتری خبر داد.

مرتضی مرادی‌پور با اشاره به اینکه آواربرداری توسط نیروهای آتش‌نشان و شهرداری برای نجات افراد گرفتار در فروریختگی ساختمان پلاسکو ادامه دارد، اظهار داشت: نیروهای جستجو و نجات هلال احمر نیز تاکنون در ضلع شرقی، غربی و جنوبی اقدام به عملیات جستجو و نجات کردند ولی به دلیل اینکه هنوز اطفای حریق به طور کامل متوقف نشده است عملیات نجات را تحت شعاع قرار می‌دهد.

مرادی پور در توضیح حضور سگ‌های نجات عنوان کرد: هم اکنون 7 قلاده سگ نجات هلال احمر در محل ساختمان پلاسکو حضور دارند ولی برای هر بار که آوار برداری صورت می‌پذیرد به دلیل اینکه مواجه دود و آتش گرفتن مجدد پارچه‌ها روند ورود و جستجو دچار تداخل می‌شود و باید برای هر بار اکسیژن رسانی صورت پذیرد.

سرپرست امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران در مقایسه بین آواربرداری «پلاسکو» نسبت به آواربرداری زلزله‌ای به قدرت 6 ریشتری گفت: به واقع آواربرداری پلاسکو سخت‌تر است چون با آتش، دود و کمبود اکسیژن مواجه هستیم.

مرادی‌پور خاطرنشان کرد:‌ بنابراین برای هر لایه امدادرسانی در ساختمان پلاسکو باید امنیت لازم صورت پذیرد ولی وضعیت هم اکنون در بحث امدارسانی به دلیل پراکندگی‌ها امور مساعد نیست.

کد خبر 359269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

دیدگاه خوانندگان