همشهری آنلاین: رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه جزئیات بازگشت بخش فیلم کوتاه به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را تشریح کرد و خبر داد که یک سیمرغ به بهترین فیلم کوتاه اهدا می‌شود.

سینما

به گزارش مهر؛ مسعود امینی تیرانی رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه (ایسفا) از اضافه شدن سیمرغ فیلم کوتاه به  سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایرانی در آخرین جلسه ای که با حجت االله ایوبی رییس سازمان سینمایی داشت، تصمیم براین گرفته شد تا فیلم کوتاه نیز در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد تا این بخش از سینمای ایران به غیبت چندین ساله خود پایان دهند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور فیلم کوتاه در آیین نامه جشنواره فیلم فجر اعلام نشده بود و برنامه ای برای حضور آن در نظر گرفته نشده بود، نمی توانستیم بخش جداگانه ای برای سینمای کوتاه در جشنواره در نظر گیریم. در این میان با همکاری حجت الله ایوبی و محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر قرار شد تا «بهترین فیلم کوتاه» از سوی هیات داوری و از بین فیلم های شاخص جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن انجمن فیلم کوتاه خانه سینما انتخاب شود.

رییس ایسفا بیان کرد: امسال به عنوان یک بخش مجزا به فیلم کوتاه در جشنواره فیلم فجر نگاه نشده است ولی در سال آینده با ایجاد ساز و کار مناسب و به صورت رسمی سینمای کوتاه به جشنواره فیلم فجر راه پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: هنوز برنامه مشخصی برای نمایش فیلم های کوتاه در جشنواره امسال در نظر گرفته نشده است.

امینی تیرانی گفت: افزودن بخش فیلم کوتاه به صورت مجزا به جشنواره، نیازمند ساز و کار است و باید از طریق آیین نامه به فیلمسازان اعلام شود، اما امسال یک سیمرغ به بهترین فیلم کوتاه اهدا می شود و از سال آینده این بخش به صورت مجزا داوری می شود.

کد خبر 357628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =