همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا از شناسایی ۸۶ درصد جرایم در فضای مجازی خبر داد و گفت ۶۶ درصد جرایم در کانال تلگرام اتفاق می‌افتد.

جرائم اینترنتی

به گزارش ایسنا، سردار هادیان‌فر در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه‌ای تلویزیونی که با موضوع چالش‌های فضای مجازی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشو، پخش شد، گفت: پلیس ۶۸ هزار پرونده را در رابطه با فضای مجازی بررسی کرده که ۸۶ درصد آن شناسایی شده و بیش از ۶۶ درصد جرائم در تلگرام و ۲۰ درصد در اینستاگرام بوده است.

وی با بیان اینکه "۷۶ درصد کشفیات مربوط به امسال است"، افزود: در شش سال گذشته زمان کشف پرونده‌ها 6 روز بوده اما امروز به لحاظ پیچیدگی پرونده‌ها، کشف آنها به ۶۷ روز رسیده است.

هادیان‌فر افزود: سرور اینستاگرام در آمریکا است و تمام شبکه‌ها باید به پلیس فتا دسترسی بدهند اما وزارت ارتباطات هنوز نتوانسته این ارتباط را برقرار کند. در میانگین جهانی میزان کشفیات ۲۰ درصد است که ما به ۸۶ درصد کشفیات رسیدیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما انتقاد داریم که چرا درگاه‌های بانکی نظارت نمی‌شود و پول‌های حرام با دیگر پول‌ها مخلوط می‌شود. در همین رابطه به بانک مرکزی نامه زده‌ایم.

رئیس پلیس فتا در پایان گفت: در حال حاضر ۱۵۲ پیام‌رسان در دنیا فعال است که ۵۲ پیام‌رسان در کشور ما فعالیت دارد و ما روی تمام آنها اشراف داریم.

کد خبر 354851

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha