سارق موتورسوار پس از موبایل‌قاپی زمین خورد اما نمی‌دانست وقتی موتورش را در صحنه جا گذاشته و فرار کند، خیلی زود دستش رو می‌شود.

متهم

ماجرا از اين قرار بود كه ساعت 20:30هجدهم مهرماه جواني كه سوار بر موتور هوندا بود وقتي ديد زني در حال صحبت با موبايلش است به سمت وي حمله كرد و گوشي را از دستش قاپيد. زن جوان شروع كرد به دادوفرياد و از رهگذران كمك خواست. در همين هنگام دزد موبايل‌قاپ كه به‌شدت دستپاچه شده بود قصد فرار داشت اما وقتي رهگذران را مقابل خود ديد كنترل موتور را از دست داده و به زمين خورد. همين كافي بود تا شاهدان سرقت به سمت او بروند و دستگيرش كنند اما دزد جوان با تهديد سلاح سرد، درحالي‌كه موتور را در صحنه جا گذاشته بود، متواري شد.

  • دستگيري

پرونده با دستور قاضي علي‌وسيله ايردموسي بازپرس شعبه پنجم در اختيار مأموران پايگاه سوم پليس آگاهي تهران قرار گرفت و تحقيقات در اين خصوص آغاز شد. كارآگاهان از طريق موتورسيكلتي كه متهم در صحنه جا گذاشته بود موفق به شناسايي آخرين مالك آن به نام جواد 27ساله شدند. او يكي از مجرمان سابقه‌دار بود كه از سال 85تاكنون بارها به جرم شرارت، ‌سرقت مقرون به آزار، ايجاد مزاحمت براي شهروندان، حمل موادمخدر و... دستگير شده و به زندان رفته بود.

بررسي‌ها نشان مي‌داد كه جواد آخرين بار 12آبان‌ماه پارسال با قرار وثيقه از زندان آزاد شده و مجددا فعاليت‌هاي خود را از سرگرفته است. اين متهم با توجه به اينكه موتورش را در صحنه سرقت جا گذاشته بود براي فرار از دستگيري مخفيگاه خود را ترك كرده بود اما كارآگاهان پاتوق‌هاي احتمالي وي را زيرنظر گرفتند تا اينكه سوم آبان‌ماه در قهوه‌خانه‌اي در اتابك شناسايي و دستگير شد. هنگام دستگيري، متهم براي فرار، با مأموران درگير شد اما در نهايت گير افتاد.

اين سارق در بازجويي‌ها چاره‌اي جز بيان حقيقت نداشت. وي اقرار كرد كه پس از آزادي از زندان، دست به ده‌ها فقره موبايل‌قاپي در مناطق شرق و مركزي زده است. وي كه اعتياد شديدي به مصرف موادمخدر از نوع شيشه دارد، گفت: هر دستگاه موبايل مسروقه را به قيمت 100الي 200هزار تومان مي‌فروختم يا به جاي پول از مالخران شيشه مي‌گرفتم.

در همين حال سرهنگ محمد نادربيگي، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران گفت : تحقيقات از متهم ادامه دارد و شاكيان احتمالي مي‌توانند براي شكايت به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.

کد خبر 353151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار