همشهری آنلاین: معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به راهپیمایی میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) از افزایش توان موشکی، راداری و اطلاعاتی این قرارگاه در مرزهای غربی و جنوب غربی کشور خبر داد.

پدافند

امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما تقویت پوشش راداری منطقه و افزایش پست های دیدبانی ثابت و سیار را از مهمترین برنامه های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در اربعین حسینی دانست.

وی تاکید کرد : این قرارگاه همچنین آمادگی دارد ضمن پایش دقیق همه فعالیت های هوایی با هرگونه تهدیدات دوربرد یا نزدیک برد مانند پهپادهای کوچک دست پرتاب مقابله و آنها را منهدم کند .

امیر سرتیپ دوم علیرضا گفت: برای اینکه در طول مسیر راهپیمایی آسیبی متوجه زائران امام حسین ( ع ) نگردد قرارگاه پدافند هوایی مراکز جمع آوری اطلاعات ثابت و پرنده و همچنین مراکز فرماندهی و کنترل خود را برای نظارت مستمر افزایش داده است .

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه این قرارگاه تقویت فعالیت های دفاعی خود را از 20 آبان به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی آغاز کرده است افزود: این فعالیت ها تا 5 آذر ادامه خواهد داشت .

وی با اشاره به اهمیت تامین و امنیت زائران اربعین، گفت: قرارگاه پدافند هوایی ضمن تامین امنیت مرزهای هوایی کشور به صورت مستمر در مقاطع ویژه مثل همایش اربعین که تجمع زائران در بخش های خاصی وجود دارد وظیفه خود می داند که تامین امنیت هوایی به ویژه مسیرهای هوایی ایران و عراق را به گونه ای تامین کند تا هیچ خدشه ای به این مسیرها وارد نشود.

 

 

کد خبر 352903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار