همشهری آنلاین: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گروه تروریستی داعش خواستار قتل عام رای دهندگان آمریکایی شد.

داعش

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اکسپرس، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای از پیروان خود خواست به رای دهندگان آمریکایی که فردا (سه‌شنبه 18 آبان) به پای صندوق‌های رای می‌روند، حمله کنند و از مسلمانان خواست از شرکت در این انتخابات اجتناب کرده و تسلیم "قوانین ساخته بشر" نشوند.

این تهدید هولناک به دنبال تحقیقات گزارش شده اف. بی. آی در خصوص احتمال حمله تروریستی گسترده در تعدادی از ایالت‌های سراسر آمریکا مطرح شد.

تهدید تروریستی جدید داعش درمقاله منتشر شده توسط گروه رسانه‌ای آن‌ها موسوم به "الحیاة" مطرح شده است.

در این مقاله هفت صفحه‌ای ادعا شده است: "خداوند انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا را به «فاجعه وحشتناک بی‌همتایی»تبدیل خواهد کرد که شبیه هیچ یک از فاجعه‌های قبلی آمریکا در تاریخ رقت انگیزش نیست."

تروریست‌های داعش ادعا کردند: جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها همگی از سیاست‌های علیه اسلام و مسلمین حمایت می‌کنند.

یکی از سخنگویان اف.بی.آی گفت: بخش‌های مقابله با تروریسم و امنیت داخلی برای دفاع در برابر هرگونه حمله در آمریکا به شدت آماده و گوش به زنگ هستند.

وی افزود: اف.بی. آی با همتاهای محلی، ایالتی و فدرالی خود همکاری می‌کند و اطلاعات را به صورت روزانه تشریک وارزیابی می‌کند و به همکاری نزدیک خود با مجریان قانون واداره اطلاعات برای شناسایی و خنثی کردن هرگونه تهدید بالقوه علیه امنیت عمومی ادامه خواهد داد.

این تهدید درست یک روز پس از آن مطرح شد که آژانس اطلاعات آمریکا هشدار داد، القاعده قصد دارد به مکان‌هایی در نیویورک، تگزاس و ویرجینیا حمله کند.

کد خبر 351991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار