همشهری آنلاین: سران جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و عراق در گفتگوهای تلفنی درباره آخرین تحولات و اوضاع مرزهای عراق و ترکیه تبادل نظر کردند.

به گزارش واحد مرکزی، در این گفتگوی تلفنی محمود احمدی نژاد و عبدالله گل بر ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی عراق تاکید و تصریح کردند: مردم عراق اعم از کرد ، سنی و شیعه و همه طوایف دیگر برادر هستند و سال‌ها در کنارهم زندگی کرده‌اند.

روسای جمهوری ایران و ترکیه همچنین با بیان اینکه اشغالگران زمینه اختلاف را فراهم و با معیارهای دوگانه از تروریست‌ها حمایت می‌کنند ، اظهار داشتند : تروریست‌ها دوست هیچکدام از ملت‌های منطقه از جمله ایران، ترکیه و عراق نیستند و باید با دولت عراق برای غلبه برمشکلات موجود هماهنگی و همراهی شود .

عبدالله گل نیز با اشاره به تلاش‌های متعدد آنکارا در کمک به مردم کردستان عراق و مبارزه با تروریست‌ها گفت: امیدوارم اجلاس هفته آتی در استانبول ترکیه با حضور ایران، نتایج مثبتی برای حل مسایل موجود داشته باشد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در گفتگوهای جداگانه با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در جریان آخرین تحولات و اوضاع مرزهای عراق و ترکیه قرار گرفت.

آقای احمدی نژاد، جلال طالبانی و نوری المالکی در این گفتگوها با بیان اینکه تروریست‌ها به ملت‌های عراق، ایران و ترکیه ضربه می‌زنند و دوست هیچکدام از آنها نیستند بر ادامه رایزنی‌ها برای حل مسائل موجود تاکید کردند.

کد خبر 35121

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی