همشهری‌آنلاین: دفتر وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، موشکی که اخیرا از سوی انصارالله از استان صعده شلیک شد فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را هدف گرفته بود نه آن‌طور که عربستان می‌گوید، مکه مکرمه را.

 در بیانیه وزارت خارجه انگلیس به انگلیسی‌ها درباره سفر به مرزهای عربستان و یمن هشدار داده شده و آمده است: در ۲۷ اکتبر(شش آبان) موشک اسکادی از مناطق تحت کنترل انصارالله در یمن به سمت فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده شلیک شد که از سوی سامانه دفاع هوایی عربستان دفع شد.

این بیانیه روایت رسمی نیروهای انصارالله را تایید می‌کند که گفتند نیمه‌های شب جمعه فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را با موشک بالستیک هدف گرفتند و این نخستین بار است موشک ساخت یمن، جده پایتخت اقتصادی و حیاتی عربستان را هدف می‌گیرد.

وزارت خارجه انگلیس در ادامه آورده است که مقام‌هاي عربستان ۲۰ کیلومتر از مرزهای شمالی خود را "مناطق خطرناک" خوانده‌ و تهدید کرده‌اند که هر کسی به آنجا نزدیک شود با مجازات زندان روبه‌رو می‌شود که به ۳۰ ماه می‌رسد. همچنین باید غرامتی معادل ۲۵ هزار ریال سعودی پرداخت کند. علاوه بر اینها پروازهای گرشگری به مناطق نظامی و مراکز حیاتی ممنوع شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره،در این بیانیه به شرح حمله‌هاي انصارالله علیه عربستان پرداخت شده و آمده است: در تاریخ هشت اکتبر(17 مهر) موشکی پایگاه هوای عربستان در شهر طائف را هدف گرفت. روز بعد از آن موشک‌هایی به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ اصابت کردند. دو موشک به منطقه جیزان در مرزهای عربستان و یمن اصابت کرد. در حالی که ماه گذشته میلادی هم کشتی جنگی اماراتی هدف موشکی انصاراالله قرار گرفت.

به موجب این بیانیه، گزارش‌های رسیده به دولت آمریکا دربرگیرنده تهدیدهايی احتمالی علیه شهروندانی است که به عنوان گردشگر به عربستان می‌روند مانند خطرهاي احتمالی علیه رستوران‌ها و مراکز خرید.

وزارت خارجه انگلیس همچنین به کسانی که تمایل دارند برای ادای مناسک حج سال آینده به عربستان بروند توصیه‌هایی براي حفظ جان و امنیت‌شان کرده است.

کد خبر 351117

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha