سه‌شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدرسه تئاتر سه نقطه برای نخستین بار در ایران با مدیریت دکتر علی پور عیسی بخش تخصصی "پرورش متن" را راه اندازی می‌کند.

دکتر علی پور عیسی با اعلام این خبر افزود: بخش تخصصی پرورش متن ، نخستین دپارتمان اين حوزه در ایران است در حالی که چنین بخش‌ها یا گروه‌هایی در شمال آمریکا سابقه‌ای طولانی دارند. هدف این بخش تخصصی ایجاد یک پایگاه مرجع و قابل اطمینان برای نویسندگان، کارگردانان، مترجمان و تهیه‌کنندگان است تا هر هنرمند به نسبت سلیقه و خواسته خود بتواند متن نمایشی مناسب اش را در این بخش تخصصی یافته و یا بتواند با پرورش آن در فرآیند های مختلف، اثری درخور و شایسته تولید کند.

علی پور عیسی ادامه داد: از خدماتی که در بخش تخصصی پرورش متن مدرسه تئاتر سه نقطه ارائه می‌شود می‌توان به: پرورش نمایشنامه‌های جدید که به صورت تخصصی روی دراماتورژی متن جدید متمرکز است، مشاوره به ایده،طرح و متن کامل تا نمایشنامه‌خوانی و تحلیل‌های مختلف متن وبررسی شیوه‌های گوناگون اجرایی اشاره کرد.

او تصریح کرد:به عنوان مثال اگر متنی قدیمی است از مدل‌های مختلف دراماتورژی اثر قدیم باستفاده مي‌كنيم تا اقتباس و به روزرسانی به بهترین نحو انجام شود.

پورعيسي خاطرنشان ساخت:یکی دیگر از خدمات بخش تخصصی پرورش متن مدرسه تئاتر سه نقطه ارائه متن اصلی انگلیسی به هنرمند و یا مترجم و سرپرستی ترجمه برای تولید متن برگردان است. همچنین مشاوره برای تولید متن و اجرای آثار نمایشی از دیگر آثار هنری مانند نقاشی و ... از خدمات دیگر این بخش تخصصی به شمار می‌رود.

 دکتر علی پور عیسی تنها فارغ التحصيل دراماتورژي در ايران،دارای مدرک دکترای تخصصی MFA دراماتورژي و نقد دراماتيك دانشگاه ييل (آمريكا) و كارشناسي ارشد ادبيات نمايشي دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است.

کد خبر 350543

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha