همشهری آنلاین: دبیرکل حزب الله لبنان با رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح این کشور دیدار و درباره مساله ریاست‌جمهوری لبنان با وی گفتگو کرد.

قدر دانی میشل عون از سید حسن نصرالله به خاطر کمک به حل بحران ریاست‌جمهوری لبنان

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان پس از دیدار با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: از سید حسن نصرالله به دلیل کمک به ما برای حل مشکل پیچیده انتخاب رئیس‌جمهور لبنان قدردانی کردیم.

وی گفت: سید حسن نصرالله تمامی تسهیلات لازم را برای حل مساله انتخاب رئیس‌جمهور آتی لبنان ارائه کرد. ما به نتیجه خوبی رسیدیم و امیدواریم که تمامی شرایط فراهم آید. ما همواره درباره مسائل ملی به هر نوع کمک و تسامحی دست یافته‌ایم.

این دیدار با حضور جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان صورت گرفت.

حزب الله لبنان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، عون و سید حسن نصرالله عصر یکشنبه با هم دیدار و به بررسی آخرین تحولات لبنان پرداختند.

سید حسن نصرالله روز یکشنبه نیز در سخنانی به مناسبت مراسم بزرگداشت شهید حاتم حمادی، فرمانده برجسته حزب الله که اخیرا در درگیری‌های حلب به شهادت رسید، تأکید کرد که این حزب از نامزدی میشل عون برای تصدی پست ریاست‌جمهوری حمایت می‌کند و مانع نخست وزیری سعد حریری، رهبر جریان المستقبل لبنان نمی‌شود.

اخیرا سعد حریری نیز حمایت خود را از نامزدی میشل عون اعلام کرد تا بتواند شانس بیشتری برای نخست وزیر شدن داشته باشد.

منابع لبنانی می‌گویند، در جلسه ۳۱ اکتبر (دهم آبان) میشل عون به عنوان رئیس‌جمهور لبنان انتخاب خواهد شد.

کد خبر 350462

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha