همشهری‌آنلاین: منابع خبری آمریکایی فاش کردند عربستان در پاسخ به تصویب قانون موسوم به "جاستا" مذاکرات برای فروش اوراق مالی خود در آمریکا را آغاز کرده است.

 فقط یک هفته پس از تصویب قانون جاستا (عدالت علیه حامیان تروریسم) در آمریکا که امکان شکایت خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر 2001 از عربستان را می‌دهد، ریاض رایزنی‌ها و مذاکره با موسسه‌های پولی بین‌المللی براي فروش اوراق مالی خود در تعدادی از کشورهای جهان را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ، هدف از این مذاکرات جذب هرچه بیشتر سرمایه‌های خارجی برای بازارهای داخلی عربستان براي مقابله با کسری بودجه فعلی و تامین بودجه لازم برای کاهش اتکای اقتصاد این کشور به درآمدهای نفتی است.

بلومبرگ افزود:‌ مسئولان بانک "جی.پی مورگان چیس"، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های آمریکا با مسئولان برجسته عربستانی نشستی دو روزه برای جذب سرمایه‌های خارجی و بررسی تبعات تصویب قانون جاستا در عربستان و تاثیر آن بر انگیزه‌های سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به ریاض داشتند.

تعدادی از مسئولان برجسته وزارت اقتصاد عربستان و بانک مرکزی و برخی مسئولان شرکت‌های عربستانی نیز در این نشست شرکت داشتند.

بلومبرگ به نقل از برخی منابع خود نوشت، ریاض فروش اوراق مالی خود به ارزش ده‌ها میلیارد دولار با مهلت سر رسید پنج، 10 و 30 سال بررسی می‌کند.

عربستان پیشتر درباره پیامدهای تصویب قانون جاستا هشدار داده بود.

کد خبر 348990

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha