همشهری آنلاین: معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، لغو صدور ویزا برای زائران اربعین را کذب دانست و گفت: همه زائران اربعین باید ویزا داشته باشند.

به گزارش مهر، حسن قشقاوی در جمع خبرنگاران در ارتباط درباره ویزای اربعین، اظهارداشت: همه باید ویزا تهیه کنند و این موضوع که صدور ویزا لغو شده صحت ندارد.

وی ادامه داد: طرف عراقی اصرار دارد که حتما ویزا بدهیم با توجه به اینکه ۴۰ دلار پول ویزا می شود نه به نفع ماست نه به نفع آن کشور که ویزا صادر نشود.

قشقاوی افزود: افرادی که بدون ویزا به عراق می روند در صورت دستگیری با قوانین سخت با آنها برخورد می شود و باید به قوانین کشور میزبان احترام گذاشت.

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: از ۲۰ محرم ۱۲ دفتر در استان ها اقدام به تحویل ویزا اقدام می کنند. در حال حاضر در چهار مرکز استان اهواز، کرمانشاه، تهران و مشهد صدور ویزا انجام می شود.

قشقاوی درباره استرداد مجرمان به کشور، با اشاره به اینکه ۳ هزار مجرم در سراسر جهان داریم که نسبت به جمعیت ایران بسیار کم است، افزود: هر سال تقریبا یک سوم از مجرمان به کشور مسترد می شوند و امیدواریم استرداد مجرمان با همه کشورها انجام شود.

وی گفت: با ۷۵ کشور در بحث انتقال محکومان و معاضدت قضائی همکاری داریم.

کد خبر 348639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار