دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
۰ نفر

مردی که هنگام کار بر نردبان، روی میلگری سقوط کرد و تا یک قدمی مرگ پیش رفت، به طرز معجره‌آسایی نجات یافت.

حوادث پزشکی

اين حادثه در شهرستان بوكان اتفاق افتاد. اين مرد 38ساله كه در مغازه فرش فروشي كار مي‌كند دقايقي پيش از حادثه براي مرتب كردن فرش‌ها روي نردباني چوبي رفت اما ناگهان نردبان از وسط 2نيم شد و اين مرد روي يك ميلگرد كه به شكل نيزه بود سقوط كرد. ميلگرد از ران چپ اين مرد وارد بدن وي شده و از سمت راست كمرش بيرون آمده بود و او شرايط وخيمي داشت. در چنين شرايطي گروه‌هاي امداد و نجات به كمك وي آمدند.

محمد مقصدحق، مدير شبكه بهداشت و درمان بوكان در اين‌باره گفت: اين ميلگرد حدود يك متر طول داشت كه تقريبا 70سانتي متر آن وارد بدن اين فرد شده بود و در اين شرايط جا به جايي وي امكان پذير نبود. به همين دليل ابتدا ميلگرد با دستگاه برش كوتاه شد و سپس مصدوم به بيمارستان انتقال يافت و خوشبختانه در جريان جراحي كه 6 ساعت طول كشيد ميلگرد از بدنش خارج شد و خوشبختانه هيچ‌يك از اجزاي داخلي بدن او كه ميلگرد از كنار آنها عبور كرده بود، دچار آسيب نشد.

در همين حال دكتر مهشيد حمزه‌اي، جراح بيمارستان شهيد قلي پور بوكان كه اين جراحي نفسگير را بر عهده داشت نيز گفت: فقط قسمت كوچكي از روده اين مرد دچار آسيب شده است. وي ادامه داد: اين بيمار به‌طور معجزه آسايي از مرگ نجات پيدا كرد چرا كه اگر اين ميلگرد به هر يك از اعضاي وي ازجمله استخوان ران، اعصاب سياتيك در ناحيه نشيمنگاه و لگن آسيب مي‌زد، وي بعد از بيرون آوردن جسم خارجي جانش را از دست مي‌داد. وي افزود: در اين حادثه فقط در ناحيه روده پارگي ايجاد شده بود كه ترميم شد و فرد حادثه ديده در بخش آي.سي.يو تحت مراقبت قرار دارد و وضعيت وي رضايت بخش است.

کد خبر 348424

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha