همشهری آنلاین: وزیر بهداشت به منظور حضور در شصت و سومین نشست کمیته منطقه ای شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت در مصر، به این کشور سفر می‌کند.

وزیر بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين از وبدا، در این نشست که در آن انتخابات مدیر منطقه ای WHO برگزار می‌شود، دکترسيد حسن هاشمی گزارشی از وضعیت بهداشتی منطقه شرق مدیترانه و اقدامات ایران در راستای سیاست‌های بهداشتی این سازمان ارائه خواهد کرد.

در شصت و سومین نشست کمیته منطقه ای شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت، اسناد پوشش همگانی سلامت، پزشک‌خانواده، تقویت خدمات آزمایشگاه‌های سلامت، حذف ویروس فلج اطفال، بیماری‌های نوپدید و بازپدید شامل تب دنگو و تب زرد، پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر، مقررات بین‌المللی سلامت، سیستم اطلاعات سلامت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است در این نشست که از 12 تا 15 مهرماه در قاهره برگزار می‌شود، هشتمین جایزه بنیاد کویت برای سال 2015 به دلیل تحقیقات و فعالیت در حوزه کنترل سرطان، بیماری‌های قلبی و دیابت در منطقه مدیترانه شرقی به خانم دکتر نضال صراف زادگان، استاد رشته بیماری‌های قلب و عروق و مدیر موسسه تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اهدا می‌شود.

کد خبر 348414

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha