همشهری آنلاین: در پی حملات کور عربستان به یمن و کشتار مردم این کشور، آمریکا به ریاض هشدار داد که برای حمایت از این کشور در اقدامات نظامی‌اش چک سفید نداده است.

حمله به یمن

به گزارش ايرنا، پایگاه خبری اخبارالساعه امارات شنبه (30 مرداد) به نقل از بیانیه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) خطاب به سعودی‌ها نوشت: حمایت مشورتی ما از ائتلاف حمله به یمن به رهبری عربستان خیلی ضعیف است و به شکل 'چک سفید امضا' نیست.
[عتاب و خطاب آمریکا به عربستان: چک سفید امضا برای حمایت از شما نداده‌ایم.

این پایگاه خبری، بیانیه وزارت دفاع آمریکا در باره عربستان را به مثابه سیلی به صورت ائتلاف سعودی متجاوز به یمن توصیف کرد و افزود: اخباری نیز در زمینه فراخواندن مستشاران نظامی آمریکایی از عربستان شنیده شده است.

بر اساس این خبر، آدام استامپ سخنگوی رسمی پنتاگون گفته است: حتی اگر ما در دفاع از سرزمین‌های عربستان به آنها کمک کنیم دلیل بر این نیست که نسبت به جنگ این کشور علیه یمن ابراز نگرانی نکنیم.

وی افزود: ما در گفت‌وگوهای خود با مقامات عربستانی به آنها گوشزد کرده‌ایم که می بایست برای به حداقل رساندن خسارت و تلفات مردم یمن تلاش کنند.

اخبارالساعه نوشت: خبرگزاری رویترز نیز پیش از این به نقل از یکی از مسئولان ارتش آمریکا که نام وی را ذکر نکرده نوشته است که واشنگتن برخی از مستشاران نظامی خود را که برای هماهنگی عملیات هوایی و بمباران یمن به این کشور اعزام شده بودند را از این کشور بازگردانده و تعداد آنها را به شدت کاهش داده است.

این پایگاه نوشت: بیانیه پنتاگون پس از آن منتشر می‌شود که پزشکان بدون مرز، کارکنان خود را از شش بیمارستان در شمال یمن بعد از اینکه هدف بمباران سعودی ها قرار گرفت و 19 تن کشته شدند، خارج کرده است.

سازمان پزشکان بدون مرز از بمباران شدن بیمارستان ها و موسسات درمانی بشدت انتقاد کرده است.

پیش از این نیز یک مدرسه از سوی ائتلاف سعودی بمباران شده بود که ده‌ها کودک در اثر آن کشته شدند.

کد خبر 343765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار