همشهری‌آنلاین: ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد، کره‌شمالی یک موشک بالستیک از روی یک زیردریایی را در آب‌های شهر ساحلی سینپو در جنوب‌شرقی کره‌شمالی آزمایش کرد.

 ارتش کره‌جنوبی در حال تجزیه و تحلیل این مسئله است که آیا پرتاب فوق موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر.

کره‌شمالی در اواخر آوریل اظهاراتی درباره آزمایش یک موشک بالستیک از روی یک زیر دریایی مطرح و آن را "موفقیتی بزرگ" توصیف کرد که "یک ابزار دیگر برای حمله هسته‌ای قدرتمند" فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ،با این حال سئول گفت که آزمایش مذکور موفق نبود و آن موشک پس از طی کردن حدود 30 کیلومتر تکه تکه شد.

 کره شمالی طبق تحریم‌های وضع شده از سوی سازمان ملل متحد بر سر فعالیت‌های هسته‌ای، از کاربرد فناوری موشکی بالستیک منع شده است.

آمریکا و کره جنوبی روز جمعه 18 تير توافق کردند، تا سیستم دفاع موشکی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی در کره جنوبی مستقر کنند. این سیستم دفاع موشکی می‌تواند با شناسایی موشک‌ها، آنها را ساقط کند.

دولت آمریکا اخیرا برای اولین بار تحریم‌هایی را علیه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای نقض حقوق بشر شهروندان وضع کرد. کره شمالی از این اقدام به شدت انتقاد کرده و آن را مثابه اعلان جنگ خوانده است.

ارتش کره جنوبی گفته است زمان شليك موشک از روی زیردریایی ساعت ۱۱:۳۰ به وقت محلی بوده است. کره‌جنوبی جزئیات بیشتری ارائه نداده و کره شمالی هم هنوز واکنشی نشان نداده است.

کد خبر 339367

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha