همشهری آنلاین: حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم از سوی رژیم آل خلیفه، تأکید کرد که این اقدام عواقب وخیمی به دنبال خواهد داشت.

واکنش حزب الله به سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم | آل‌خلیفه به پایان راه رسیده است

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب این کشور از سوی رژیم آل خلیفه، تأکید کرد: با توجه به جایگاه والای دینی و اجتماعی این عالم بزرگوار که در واقع ضمانت واقعی برای حال و آینده بحرین محسوب می‌شود، سلب تابعیت وی اقدامی بسیار خطرناک است و عواقب وخیمی به دنبال خواهد داشت.

دراین بیانیه آمده است: اقدام مذکور نشان می‌دهد که مقامات بحرین در برخوردشان با جنبش مسالمت آمیز مردمی به پایان راه رسیده‌اند. همچنین این پیام را با خود دارد مبنی بر اینکه در بحرین هیچ گونه اصلاح، حقوق، مذاکره و افق سیاسی وجود ندارد و مقامات با حماقت و گستاخی خود مردم بحرین را به سمت انتخاب گزینه‌های دشواری سوق می‌دهند که در نهایت عواقب وخیمی برای این نظام دیکتاتور و فاسد خواهد داشت.

در بیانیه حزب‌الله تأکید شده است: این جنایت جدید اوج اقدامات ظالمانه نظام در حق شهروندانش است. این اقدام به مثابه سلب تابعیت تمامی مردم بحرین و مبارزان و انقلاب آن‌ها و به چالش کشیدن اراده مردم در داشتن زندگی آزاد و با عزت است. قابل قبول نیست که از یک شهروند که از حقوق طبیعی خود برخوردار است و مخصوصا از عالم بزرگی مثل شیخ قاسم که در بحرین به دنیا آمده و در بحرین زندگی کرده، به خاطر اجرای اهداف مقامات تابعیتش سلب شود.

حزب الله لبنان از تمامی مراجع دینی، سیاسی و حقوقی محلی، عربی و بین المللی خواست مخالفت قاطع خود را با این اقدام تحریک آمیز اعلام و بر رژیم آل خلیفه برای لغو فوری آن فشار بیاورند.

حزب الله همچنین از مردم بحرین خواست تا خشم خود را نسبت به این اقدام آل خلیفه ابراز دارند.

رژیم آل خلیفه روز دوشنبه در ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود علیه رهبران دینی و مخالفان سیاسی سلب تابعیت آیت الله قاسم را اعلام کرد.

از سوی دیگر عبدالامیر قبلان، رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان نیز جنایت سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم را محکوم کرد و گفت: نقض‌هایی که علیه مردم بحرین صورت می‌گیرد به حد یک فاجعه ملی رسیده است.

علی یاسین، رئیس علمای صور نیز در بیانیه‌ای سلب تابعیت عیسی قاسم را محکوم کرد.

جبهه اسلامی کار لبنان نیز ضمن محکوم کردن این اقدام رژیم آل خلیفه آن را اقدامی بسیار خطرناک دانشت که به نفع دشمنان است.

کد خبر 337805

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها