همشهری آنلاین: همزمان با هفته فرهنگی مقاومت خرمشهر و آبادان در باغ موزه دفاع مقدس بیش از یک هزار نفر از ایتام و محرومین شهرستان خرمشهر و آبادان میهمان تهران شدند.

بیش از یکهزار نفر از ایتام خرمشهر میهمان پایتخت شدند

بیش از یکهزار نفر از ایتام خرمشهر میهمان پایتخت شدند

به گزارش روابط عمومی قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، به مناسبت برگزاری هفته فرهنگی مقاومت خرمشهر و آبادان مصادف با سالروز آزادسازی خونین شهر- روز مقاومت، ایثار و پیروزی، به همت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) یکهزار نفر از ایتام و نیازمندان شهرستان‌های خرمشهر و آبادان به تهران عزیمت کردند.

در این برنامه میهمانان پایتخت علاوه بر استفاده از امکانات فرهنگی و ورزشی اردوگاه شهید قاسم میرحسینی واقع در پارک چیتگر از مراکز گردشگری و زیارتی مانند حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع)، مرقد امام خمینی(ره)، باغ موزه دفاع مقدس، برج میلاد و باغ پرندگان دیدن کردند.

همچنین برنامه هفته فرهنگی خرمشهر هر شب در باغ موزه دفاع مقدس با حضور چهره های ملی و مذهبی برگزار می شود.
رسیدگی و توجه به قشر محروم و ولی نعمتان انقلاب اسلامی،توجه ویژه به مردم جنگ زده خرمشهر و آبادان در هفته خرمشهر، ایجاد فضای فرهنگی برای جوانان و نوجوانان و ایجاد انگیزه و بالابردن روحیه مردم خرمشهر و آبادان از اهداف این برنامه عنوان شده است.

  • دیدار شهردار تهران با ایتام خرمشهر

دبير ستاد حركت هاي جهادي قرارگاه امام رضا(ع) از دیدار شهردار تهران با ایتام و نیازمندان خرمشهر طی روز گذشته خبر داد و گفت: در این دیدار که در باغ موزه دفاع مقدس صورت گرفت، جمعی از ایتام و نیازمندان خرمشهر با طرح مشکلات و نیازهای خود درخصوص اشتغال و وضعیت خرمشهر خواستار بهبود شرایط شدند.

علي حاجوي افزود: در این دیدار جمعی از ایتام و نیازمندان خرمشهر با طرح مشکلات و نیازهای خود در خصوص اشتغال و وضعیت خرمشهر، خواستار بهبود شرایط شدند.

وی گفت: شهردار تهران نیز در پاسخ به درخواست های مطرح شده تاکید کرد باید از تمام ظرفیت های موجود در کشور برای بازسازی خرمشهر و بهبود وضعیت معیشت شهروندان آن استفاده کرد اما اینکه به عنوان شهردار تهران بخواهم ظرفیت های تهران را در اختیار خرمشهر بگذارم از نظر شرعی امکان پذیر نیست.

دبير ستاد حركت هاي جهادي قرارگاه امام رضا (ع) با اشاره به برگزاري هفته فرهنگي خرمشهر و آبادان از سوم تا دهم خردادماه در باغ موزه دفاع مقدس افزود: همزمان با اين رويداد فرهنگي، قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با همكاري معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداري تهران ميزبان حدود یک هزار و 400نفر از ايتام و نيازمندان خرمشهر است.

حاجوی گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته، تمامي اين افراد در مدت اقامت خود در تهران در اردوگاه ميرحسيني اسكان داده شده و از امكانات تفريحي، ورزشي و هنري اين مكان استفاده مي كنند.

وی برگزاري تورهاي تفريحي و زيارتي را از ديگر برنامه هاي اين هفته فرهنگی عنوان كرد و افزود: ایتام خرمشهری در مدت زمان اقامت خود از اماكن ديدني پايتخت همچون برج ميلاد، باغ پرندگان و ... و اماكن زيارتي مانند حرم حضرت شاه عبدالعظيم(ع) و حرم حضرت معصومه (س) در قم بازديد کرده‌اند.

کد خبر 335355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار