همشهری آنلاین: شرکت تسلا دارای پیشرفته‌ترین کارخانه ساخت باتری خودروهای برقی می‌شود.

کارخانه باتری‌سازی به بزرگی ۱۰۰ زمین فوتبال ساخته شد

به گزارش مهر، الون ماسک سرمایه‌گذار ماجراجویی که این روزها بیش‌تر به واسطه موفقیت‌های شرکت اسپیس ایکس، از هر زمان دیگری خبرسازتر شده حالا تا راه‌اندازی یکی از پیشرفته‌ترین کارخانجات دنیا فاصله چندانی ندارد. او کارخانه‌ای به ارزش ۵ میلیارد دلار می‌سازد که باتری‌های مخصوص خودروهای برقی شرکت تسلا را تولید می‌کند.

یکی از ویژگی‌های مهم این سرمایه‌گذاری جدید به محل انجام آن مربوط می‌شود یعنی در صحرای نوادا واقع در آمریکا. اما چرا نوادای سوزان؟ پاسخ کاملا روشن است. در این نقطه از جهان گرمای هوا به واسطه تابش سوزان نور خورشید مثال‌زدنی است.

این کارخانه به بزرگی ۱۰۰ زمین فوتبال است و جالب این که سقف آن با صفحات خورشیدی پوشیده می‌شود و این بدان معناست که انرژی مورد نیاز کارخانه از برق تولید شده از پرتوهای خورشیدی تأمین می‌شود.

بدون شک عجیب نیست که عنوان "گیگا کارخانه ۱" برای این سازه عظیم انتخاب شده است.

شرکت تسلا یکی از چند شرکت متعلق به الون ماسک است که در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای در زمینه طراحی و ساخت خودروهای تمام برقی دست یافته است.

این شرکت هم اکنون بر روی مدل‌های X و S و همچنین یک مدل خودروی سوپرشارژ کار می‌کند.

سرمایه‌گذاری کلان تسلا در زمینه ساخت کارخانه تولید باتری‌های پیشرفته در حالی صورت می‌گیرد که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۸ درخواست‌ها برای خودروهای برقی به نیم میلیون دستگاه افزایش یابد.

ابرکارخانه باتری‌سازی تسلا تقریبا ساخته شده و تنها کار ساخت ۱۴ درصد دیگر آن باقی‌مانده است.

کد خبر 333254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار