همشهری آنلاین: به تازگی بزرگ‌ترین مرکز شارژ با باتری در جنوب کالیفرنیا راه‌اندازی می‌شود که از طریق آن می‌توان روشنایی ۲۵۰۰ خانوار یا ۱۰۰۰ خودروی برقی را در روز تامین کرد.

بزرگ‌ترین مرکز شارژ با باتری جهان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش مهر، مرکز یاد شده که (Southern California Edison (SCE نام دارد ظرفیت تولید ۸۰ مگاوات ساعت انرژی را دارد و در نوع خود در جهان بی‌نظیر است.

این مرکز در انتاریوی کالیفرنیا قرار دارد و کار خود را از ۳۰ دسامبر آغاز کرده است. در این مرکز از باتری‌های لیتیومی بسیار بزرگ که توسط خود شرکت تسلا طراحی شده، استفاده شده است.

اگر چه از این باتری‌ها می‌توان برای تامین انرژی مورد نیاز در منازل و خودروها به طور گسترده استفاده کرد، اما هدف اصلی از این کار ذخیره‌سازی انرژی الکتریسیته‌ای است که توسط انرژی خورشیدی یا باد تولید شده است. زیرا این باتری‌ها می‌توانند انرژی‌های تولید شده بدین شکل را هم دریافت و ذخیره کنند.

قرار است در آینده نمونه‌های بیش‌تری از این نیروگاه‌ها در آمریکا ایجاد شود. برنامه‌ریزی برای تاسیس دو نیروگاه از این دست در سن دیه گوی آمریکا در دست انجام است تا از این طریق هم در مجموع ۳۷.۵ مگاوات ساعت انرژی تولید شود.

نیروگاه‌های این چنینی در درازمدت جایگزین نیروگاه‌های حرارتی و مبتنی بر انرژی‌های فسیلی می‌شوند که سالانه صدها هزار تن گاز متان را در جو زمین پراکنده می‌کنند و به محیط زیست انسان نیز به شدت آسیب می‌رسانند.

کد خبر 360429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار