همشهری آنلاین: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی: ورود مواد مخدر از مرز افغانستان به ایران را بسیار ناامن کرده‌ایم و هم‌اکنون بیشترین حجم مواد مخدر از مرز پاکستان وارد کشور می‌شود.

مواد مخدر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار مؤیدی در حاشیه مراسم اختتامیه دوره آموزشی مبارزه با مواد مخدر به افسران پلیس افغانستان در جمع خبرنگاران افزود: کشور پاکستان با مرزبانان ما همکاری خوبی ندارد و شاهد ورود مواد مخدر از این مرز هستیم.

وی گفت: با عنایت هر چه بیشتر دولت و مجلس انسداد کامل مرزها به ویژه در این بخش محقق خواهد شد.

سردار مؤیدی افزود: هم اکنون کنترل مرزها در بخش هایی که هنوز انسداد کامل رخ نداده است از طریق کنترل‌های اطلاعاتی و اپتیکی صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا افغانستان در مبارزه با مواد مخدر موفق نبوده است گفت: تخصصی نبودن پلیس افغانستان، کم بودن سطح آگاهی و بینش آنها، آسیب‌های فراوان ناشی از معضل مواد مخدر در میان شهروندان افغانستان و وجود سیاست‌های کاذب برخی دولتمردان فرامنطقه‌ای در افغانستان موجب ناکامی این کشور در مبارزه با مواد مخدر شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی افزود: ما چندین دوره موثر برای پلیس مبارزه با مواد مخدر افغانستان برگزار کرده‌ایم و ایتالیا هم از شرکای فعال ما در امر مبارزه با مواد مخدر است و ما را در این راه یاری می‌کند.

کد خبر 332164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار