مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رژیم آل سعود اعتراف کرد داعش دست پروده ماست و سازمان سیا هم در جریان است.

saudi-isis

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رونالد ارنست پال ، مشهور به ران پال نویسنده ، فیزیکدان و سیاستمدار پیشین آمریکایی که نمایندگی کنگره آمریکا را نیز در کارنامه خود دارد در شبکه تصویری خود در یوتیوب با نام « لیبرتی ریپورت» گفت: گزارش اعتراف سعودی‌ها را نخست روزنامه فایننشال تایمز در مطلبي درباره جان کری ، وزیر خارجه آمریکا منتشر کرده و همین مطلب را با سرخط «سعودی‌ها به کری گفتند داعش دست پروده  ماست و سیا هم در جریان است» دیگر پایگاه های اینترنتی بارها و بارها بازنشر کرده‌اند.»

به گفته ران پال اعتراف سعودی ها لزوما شوکه‌کننده نیست. عربستان سعودی به جان کری می‌گوید این ما بودیم که داعش را خلق کردیم. اما پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود زمان انتشار این گزارش است که با جر و بحث‌ها بر سر انتشار گزارشی درباره نقش عربستان در حمله‌هاي یازدهم سپتامبر 2001 هم‌زمان شده و 28 صفحه‌ای که از آن گزارش حذف شده است جای شک و تردیدی درباره دست داشتن عربستان در آن اقدام تروریستی باقی نمی گذارد.اکنون نیز آل سعود اعتراف می‌کند که داعش دست پروده آنان است و این کار را نمی توانسته بدون اطلاع سازمان جاسوسی آمریکا سیا اجرایی کند.

او افزود:سیا و پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) از همان ابتدا، ساز برکناری اسد را از قدرت کوک کردند و برای این کار به داعش نیاز داشتند.

کد خبر 331565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار