همشهری آنلاین: رییس جمهوری آمریکا طی چند روز آینده برای گفت‌وگو با مقامات انگلیس برای جلوگیری از خروج این کشور از اتحادیه اروپا به لندن می‌رود.

اوباما برای جلوگیری از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به لندن می‌رود

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، در حالیکه کمتر از دو ماه به برگزاری رفراندوم درباره خروج لندن از اتحادیه اروپا باقی مانده است، کاخ سفید اعلام کرد: باراک اوباما برای انجام سفری سه روزه 21 آوریل وارد انگلیس می‌شود. رییس جمهوری آمریکا پیش از وارد عربستان می‌شود.

با این حال بن رودز، مشاور ارشد اوباما اعلام کرد: او در این سفر به صراحت اعلام خواهد کرد که تصمیم در این باره به مردم انگلیس باز می‌گردد اما اگر انگلیسی‌ها نظر ما را به عنوان یک دوست درباره این مساله بپرسند، ما نیز پیشنهاد خود ر ا اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اوباما در این سفر به صراحت به عنوان یک دوست اعلام خواهد کرد که چرا ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا برای این کشور خوب است.

بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده درباره نتایج احتمالی رفراندم پیشرو در انگلیس، هنوز بسیاری از شهروندان این کشور درباره رای خود مردد بوده و تصمیم قطعی نگرفته‌اند.

اوباما در این سفر سه روزه علاوه بر دیدار با مقامات انگلیسی، در ضیافت ناهار ملکه الیزابت دوم شرکت می‌کند.

هم چنین اوباما به همراه دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت خواهد کرد.

رییس جمهوری آمریکا پس از سفر به انگلیس، برای حضور در یک نمایشگاه بزرگ صنعتی در هانوفر به آلمان رفته و درباره چالشهای پیشروی اروپا سخنرانی خواهد کرد.

کد خبر 330607

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha