شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵ - ۱۱:۴۳

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) از وجود 140 گورستان متروکه در تهران که 33 مورد از آنها به صورت غیرفعال بوده و دفن اموات به صورت غیرقانونی در آنها انجام می شود، خبر داد.

به گزارش سما ، محمود رضاییان با اشاره به اینکه دفن در گورستانهای متروکه مورد تایید ما نیست، گفت: هم اکنون کارشناس مطالعات نهایی خود را بر روی طرح ساماندهی گورستان های متروکه تهران انجام داده و امیدواریم طی هفته های آتی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران مطرح و پس از آن نیز برای  تصمیم گیری و تصویب به صحن شورا ارسال شود.

وی در پاسخ به این سئوال که با اجرای این طرح ، وضعیت گورستان های متروکه چه خواهد شد ، اظهار داشت: در ساماندهی گورستان های متروکه ، کاربری این اماکن پس از اجرای طرح ساماندهی تعیین خواهد شد. یعنی اگر دفن در یک گورستان ممنوع شود ، زمین آن در اختیار منطقه قرار خواهد گرفت تا بر حسب نیاز روی زمین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انجام گیرد و اگر دفن آن آزاد اعلام شود نیز ، طبق ضوابطی این کار عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر در برخی از گورستان های متروکه دفن به صورت غیر قانونی و قاچاق انجام می شود ، تصریح کرد: این گونه دفن ها غیر قانونی بوده و مورد تایید ما نیست و لازم است با توجه به ممنوعیت دفن اموات در گورستان های متروکه شهرداری و نیروی انتظامی با همکاری یکدیگر مانع از این اقدام غیر قانونی توسط برخی از متخلفان شوند.

کد خبر 3303

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار