همشهری آنلاین: الماسی به وزن ۴۰۴ قیراط از معدنی در آنگولا استخراج شده‌است، قطعه سنگی ارشمند که بیست و هفتمین الماس بزرگی است که تاکنون استخراج شده‌است.

براساس گزارش تايم، اين قطعه سنگ خيره‌كننده 404.2 قيراطي كه طول آن تقريبا هشت سانتيمتر است،‌در آنگولا كشف شده‌است و به گفته شركت الماس لوكاپا بيست و هفتمين الماسي است كه تاكنون در جهان كشف شده‌است.

الماس

اين الماس در دسته الماس‌هاي IIa قرار گرفته‌است، نوعي كه در دسته الماس‌هاي كاملا بي‌نقص و بدون رگه قرار دارد،‌ كمتر از يك درصد از الماس‌هاي جهان در اين دسته قرار دارند.

اين تكه سنگ بزرگترين الماسي است كه تاكنون در آنگولا كشف شده‌است و وزن آن تقريبا دوبرابر ركورد‌دار سابق معادن الماس در اين كشور است، در سال 2007 الماسي به وزن 217.4 قيراط در اين كشور كشف شد كه ستاره آنگولايي نام گرفته‌است. 

شركت لوكاپا اطلاعاتي درباره قيمت و ارزش اين الماس منتشر نساخته‌است. آنگولا پس از روسيه، بوتسوآنا و كانادا چهارمين توليد‌كننده بزرگ الماس در جهان است.

بزرگترين الماسي كه تاكنون در جهان كشف شده‌است،‌3100 قيراط وزن داشته و در سال 1905 در معدن كولينان واقع در آفريقاي جنوبي كشف شده‌است. اين الماس به 9 قطعه تقسيم شد و بزرگترين آن ستاره بزرگ آفريقا نام گرفت و اكنون بخشي از تاج سلطنتي بريتانيا است.

کد خبر 325460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار