مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: علی اکبر شکارچی، محمدرضا درویشی و سید عبدالحسین مختاباد وعلی مرادخانی در آیین یادبود زنده‌یاد احمد محسن پور در فرهنگسرای نیاوران شرکت کرده و از ویژگی‌های هنری این چهره نامی موسیقی منطقه شمال ایران خواهند گفت.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران  آئین بزرگداشت احمد محسن‌پور قادی‌کلایی موسس فرهنگ‎خانه مازندران ،آهنگساز ، نوازنده و نظریه‌پرداز موسیقی قومی روز جمعه 23بهمن ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 در این مراسم که توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با مشارکت موسسه فرهنگی پارپیرار برگزار می‎شود،علی اکبر شکارچی ،محمد رضا درویشی، سید عبدالحسین مختاباد و علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون فعالیت‎های این هنرمند فقید به ایراد سخن می‌پردازند.

احمد محسن پور قادی‎کلایی متولد یکم اسفند 1324 با فراگیری ساز ویولن وارد دنیای موسیقی شد و در سال 1352 عضو گروه موسیقی محلی رادیو ساری شد. او در سال 1364 نخستین مرکز آموزش موسیقی و پژوهش فرهنگی هنری را با نام فرهنگ‎خانه‎ی مازندران در ساری بنیان نهاد. وی طی نزدیک به چهار دهه فعالیت جدی و حرفه‎ای خود آثار صوتی ،تصویری و مکتوب پرشماری را به دوستان موسیقی مازندران عرضه نموده است. هنرمندان بسیاری همچون محمد رضا درویشی ،علی اکبر شکارچی ، جهانگیر نصری اشرفی ، محمد رضا شفیعی کدکنی ، شهرام ناظری ، هوشنگ جاوید و ... وی را منشا الهام در زندگی شان میدانند. حسین علیزاده از او به عنوان شخصیتی نام می برد که زندگی و امید را به دیگران یاد می‎دهد. این نوازنده نامی تار و سه تار کارهای محسن‌پور را فراتر از بسیاری از هنرمندان مشهور کشور می‎داند و معتقد است او بیناتر از همه بوده و خواهد ماند. تک نوازی سعدی صادقی، اسحاقی و علی اکبر شکارچی نیز بخش‎های دیگری از این برنامه خواهد بود.

در پایان نیز هنرمندان گروه هزار دستان قطعاتی را برای حضار اجرا می‎نمایند.

آئین بزرگداشت احمد محسن پور قادیکلایی 23 بهمن ماه ساعت 15 الی 18 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و عموم علاقمندان به موسیقی اقوام و خصوصا موسیقی مازندران می‌توانند در این برنامه حضور یابند.

کد خبر 324539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار