همشهری آنلاین: وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کشورمان برای تداوم کمک های همه جانبه به دولت و ملت عراق برای پیروزی نهایی بر تروریسم و حامیان آنان را اعلام کرد.

دهقان

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، فالح فیاض مشاور امنیت ملی عراق که برای انجام یک دیدار رسمی به کشورمان سفر کرده است، صبح امروز با حضور در محل وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کرد.

در این دیدار فالح فیاض مشاور امنیت ملی عراق با تبریک رفع تحریم های ایران گفت: فصل جدیدی از همکاری‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد.

فالح فیاض با اشاره به پیروزی‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی در عراق گفت: داعش رو به اضمحلال و فروپاشی است و روند پیروزی ها، با فداکاری و پایداری ملت عراق ادامه خواهد یافت.

وی با تجلیل از نقش نیروی بسیج مردمی عراق، از این نیروها به عنوان پشتوانه مستحکم برای نیروهای مسلح عراق در دفاع از تمامیت ارضی و آرمان‌های ملت عراق یاد کرد و افزود: کمک ایران در مقابله با دشمنان و غلبه بر آنان بسیار کلیدی و حائز اهمیت بوده و موجب شده است تا ملت عراق پیروزی‌های خود را شتاب بخشند.

در این دیدار همچنین دو طرف تحولات امنیتی عراق به ویژه مبارزه با گروه تکفیری - تروریستی داعش را بررسی کردند.

سردار دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار طی سخنانی با تبریک پیروزی‌های اخیر نیروهای مسلح عراق در آزادسازی رمادی بر حمایت و پشتیبانی از دولت، ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از کشور دوست و برادر عراق در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

وزیر دفاع کشورمان، اتحاد گروه‌های شیعی و سنی و اقوام مختلف در عراق در مبارزه با تروریسم را دستاورد بزرگی ارزیابی کرد که باید تا پیروزی کامل بر داعش و پس از آن نیز با انسجام بیشتر تداوم یابد.

دهقان افزود: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق یک نگاه فراقومی و فرامذهبی است و تقویت همگرایی در این کشور موجب می شود عراق در جنگ به پیروزی برسد و پس از آن در صلح و آرامش، روند توسعه و تعالی را با سرعت بیشتری طی کند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کشورمان برای تداوم کمک‌های همه‌جانبه به دولت و ملت عراق برای پیروزی نهایی بر تروریسم و حامیان آنان را اعلام کرد.

کد خبر 321916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار