همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در کوتاه ترین زمان برای بالا بردن قدرت بازدارندگی موثر، توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را توسعه می‌دهیم.

حسین دهقان

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در پایان جلسه با فرماندهان و مسئولان موشکی وزارت دفاع و نیروهای مسلح و در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی عنوان کرد.

وی افزود: از زمان آغاز و در طول مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1 + 5، همواره بر این تاکید داشتیم که هیچ موضوعی جزء بحث هسته ای، مورد مذاکره نخواهد بود، مباحث دفاعی مربوط به امنیت کشور است و پیرامون این موضوع رهبری، ملت و نظام، متناسب با شرایط، تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

سردار دهقان با بیان اینکه تا به امروز هیچگاه به کشورهای دیگر اجازه تصمیم گیری درباره امور داخلی و دفاعی کشورمان را نداده ایم و این نشان دهنده استقلال ملت ما است، تصریح کرد: مذاکرات هسته ای بستری را برای کشورهای غربی ایجاد کرد که آنان نشان دهند که بدنبال توطئه، دسیسه و اقدامی علیه اهداف ملی ما نیستند ضمن اینکه ایران به عنوان یک کشور مستقل، عامل ثبات، پیشتاز در مبارزه حقیقی با جریان افراط و ترور است. اقدامات ایران تضمین کننده، تداوم بخش ثبات و امنیت در منطقه و کمک به امنیت جهانی است.

وزیر دفاع ادامه داد: متاسفانه لابی صهیونیستی و جریان های افراط گرا در آمریکا با توجه به شرایط کنونی آن کشور و درآستانه انتخابات، درصدد کم اثر کردن برجام و توافقات به عمل آمده هستند اما ملت ایران به تبعیت از رهبری و مجوز معظم له برای اجرایی کردن برجام و بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی بر مبانی و موازین حقوقی و قانونی خواهند ایستاد و اجازه دخالت به دیگران را نخواهند داد.

سردار دهقان تاکید کرد: امروز روز امتحان 1 + 5 است و لازمه اجرای برجام پایبندی طرف مقابل به تعهداتش است و اگر این کشورها بر تعهدات خود پایبند نباشند و از ابزارهای خود برای نقض برجام استفاده کنند، این مساله بطور قطع عاملی برای توقف برجام و منجر به نقص آن نیز خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دنیا اقدامات خصمانه و ناجوانمردانه آمریکا و برخی کشورها برای ایجاد مانع در اجرای برجام را محکوم می کند، افزود: ملت شریف ایران اقدامات و تلاش این کشورها را بطور هوشمندانه رصد و دولت در راستای سیاست های امنیت ملی و بدون ملاحظه هرنوع اقدام لازمی را در بعد قانونی و عملی انجام خواهد داد و کشور ما عزم و اراده لازم را برای مقابله با زیاده خواهی های کشورهای غربی و آمریکا دارا است.

سردار دهقان ادامه داد: در نامه اخیر ریاست محترم جمهوری تاکید بر این است که ضمن اینکه توان دفاعی خود را مورد مذاکره و معامله نمی دانیم، بر اساس اهداف و منافع ملی خود تصمیم می گیریم و به میزان نیاز خود، قدرت دفاعی کشور را توسعه و گسترش می دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه در دو سال اخیر توان دفاعی جمهوری اسلامی چندین برابر شده، تصریح کرد: بر اساس نامه ریاست محترم جمهوری، جلسات متعددی را با مسئولان عملیاتی، فرماندهان نیروها و مسئولان در حوزه های موشکی داشتیم و مقرر شد برنامه های مناسبی را در کوتاه ترین زمان برای بالا بردن توان و قابلیت دفاعی و بالا رفتن قدرت بازدارندگی موثر به رغم خواسته نظام سلطه که درصدد محدودیت نظامی جمهوری اسلامی است توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را توسعه می دهیم.

سردار هقان با بیان اینکه درصدد بهینه سازی موشک های بالستیک در جهات مختلف هستیم، افزود: دقت در اصابت، تخریب متناسب با هدف، بالا بردن توان انفجاری از برنامه های وزارت در حوزه موشکی است.

وی گفت: برد موشک ها فعلاً در حد اعلام شده قبلی است و در صورتیکه تهدیدات فراتر از برد فعلی باشد، قادر هستیم با تکیه بر توان بالای فناورانه، انسانی و زیر ساخت های صنعت دفاعی هر نوع موشک با هر نوع ماموریتی را به جزء ماموریت های کشتار جمعی طراحی و تولید کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه تحرک، قابلیت جابجایی سریع، روان سازی عملیاتی و ماندگاری، همواره در طراحی و تولید موشک ها مورد توجه بوده است، افزود: موشک عماد نقطه آغازی در این زمینه بوده و این روند با قدرت ادامه دارد.

رییس جمهوری پنجشنبه هفته گذشته با اشاره به تداوم سیاست های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی آمریکا در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستور داد که در چارچوب سیاست های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.

کد خبر 320170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار