همشهری آنلاین: یافته های یک نظرسنجی در ژاپن نشان می‌دهد که ۷۹.۷ درصد از شهروندان این کشور نگران وقوع حملات تروریستی در کشورشان هستند.

نگرانی از وقوع حملات تروریستی به ژاپن رسید

به گزارش ايرنا، این نظرسنجی را خبرگزاری ژاپنی کیودو روزهاي شنبه و یکشنبه از شهروندان این کشور انجام داد و بلافاصله نتایج اولیه یافته های آن را منتشر کرد.

خبرگزاری کیودو به جامعه آماری این نظرسنجی اشاره ای نکرد، اما نوشت: شهروندان این کشور نگران وقوع حملات تروریستی در کشورشان مشابه آنچه در پاریس رخ داد، هستند.

کیودو همچنین در نظرسنجی خود میزان محبوبیت «شینزو آبه» نخست وزیر را بررسی کرد و نوشت: 48.3 درصد از پاسخگویان از نخست وزیر حمایت می کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی ژاپن، محبوبیت «شینزو آبه» در اکتبر - مهر ماه - 44.8 درصد بوده است.

یافته های نظرسنجی کیودو همچنین صراحت دارد که 56.3 درصد از شرکت کنندگان از تصمیم نخست وزیر در دیدار نکردن با نمایندگان گروه های مخالف انتقاد کردند.

شامگاه 22 آبان ماه - 13 نوامبر - شش تیراندازی و دو انفجار انتحاری در هفت نقطه پاریس پایتخت فرانسه رخ داد که در نتیجه آن دست کم 130 نفر کشته و بیش از 200 نفر مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش بلافاصله مسئولیت این حملات را به عهده گرفت. حوادث تروریستی پاریس نخستین حملات انتحاری در تاریخ فرانسه بوده است.

کد خبر 315520

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha