همشهری آنلاین: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، نقل قول منتسب به وی پیرامون توقف جمع آوری سانتریفوژها به دلیل تذکر به سازمان انرژی اتمی را نادرست خواند.

شمخانی

شمخانی با بیان اینکه ترکیب هیات نظارت بر برجام در جلسه امشب (چهارشنبه 20 آبان)  شورای عالی امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، به ایرنا درباره چگونگی و روند اجرای برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس برجام، تعهداتی برای ایران و کشورهای 1+5 در چارچوب زمانبندی و جدول اجرایی مشخص تعیین شده که از سوی دو طرف در حال پیگیری است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوالی در خصوص صحت نقل قول منتسب به وی پیرامون توقف جمع آوری سانتریفوژ به دلیل تذکر به سازمان انرژی اتمی، ضمن نادرست عنوان کردن این مطلب اظهار داشت: اجرای تعهدات ایران در برجام تابع ضوابط و مقدمات حقوقی و فنی و رعایت ملاحظات مصوب مراجع قانونی است و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در چارچوب وظایف خود به رعایت چارچوب‌های فوق اهتمام جدی دارند.

وی ضمن تاکید بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اجرای تعهدات پذیرفته شده در برجام، پایبند نبودن طرف مقابل به انجام تعهدات خود را تنها عامل توقف اقدامات ایران عنوان کرد.

کد خبر 313514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار