همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل از برنامه‌ریزی برای ورود ۱۵ هواپیماهای جدید به کشور تا پایان سال میلادی خبر داد.

سقوط هواپیمای امریکایی با ۱۰ کشته در افغانستان

به گزارش مهر، اصغر فخریه کاشان گفت: نوسازی ناوگان هوایی از اولویت‌های نخست این وزارتخانه در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی است و توافق‌های اولیه‌ای نیز برای خرید ۱۵ فروند هواپیمای جدید انجام شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل درباره اینکه آیا دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری مبنی ممنوعیت ورود هواپیماهای با عمر بیش از ۱۵ سال رعایت شده است؟ افزود: قطعا این دستورالعمل رعایت شده است و حتی به دنبال ورود هواپیماهای با عمر ۵ سال هستیم.

وی همچنین درباره آخرین اقدامات برای سرمایه‌گذاری در توسعه فرودگاه‌های کشور، از مذاکره اولیه با یک شرکت فرودگاه ساز اروپایی برای مشارکت در توسعه فرودگاه‌های کشور خبر داد و اظهارداشت: این شرکت آمادگی خود را برای فعالیت در زمینه توسعه فرودگاه‌های ایران اعلام کرده که در مرحله اول توسعه فرودگاه‌های امام، مشهد و اصفهان در دستور کار است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا ۲۰ سال اینده باید به حدود ۴۰ میلیون مسافر در سال برسد.

 

کد خبر 310803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار