همشهری آنلاین: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد می‌کرد که سالن تقریبا از نمایندگان کشورهای مختلف خالی و جان کری وزیر امور خارجه و سامانتا پاور نماینده آمریکا هم جزو غایبان این جلسه بودند.

سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل برای کرسی های خالی

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فلسطینی «سما» با اعلام این خبر ادامه داد: نتانیاهو روز پنجشنبه در حالی سخنرانی سرشار از عصبانیت خود را در سالن خالی از جمعیت و در غیاب بیشتر سران جهان و روسای هیات های نمایندگی کشورهای مختلف ایراد کرد که این سخنرانی هیچ نسخه درمانی هم برای مسائل طرح شده در جدول دستورکار هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل نداشت.

سخنرانی ضد ایرانی و خشم آلود نتانیاهو در حالی با صندلی های خالی نشست مجمع عمومی روبه رو شد که رسانه های آمریکایی حاضر برای پوشش نشست گزارش دادند: چند دقیقه پیش از آغاز سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل، باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا جلسه ای ویدئو کنفرانسی با جان کری وزیر خارجه و سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل برگزار کرد؛ امری که باعث غیبت این دو در مراسم سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی شد.

خبرگزاری سما افزود: کسانی که نتانیاهو را با دست زدن تشویق می کردند، 200 نفر از مهمانان مدعو از سوی نمایندگی اسرائیل در نیویورک بودند که در میان آنها سران جمعیت های یهودی این شهر نیز به چشم می خوردند.

به گزارش ایرنا از نیویورک، نتانیاهو که در سال های گذشته نیز برای ترویج ایران هراسی با اقداماتی مانند نشان دادن نقاشی های مضحک مربوط به بمب هسته ای ایران موجب انبساط خاطر حاضران در مجمع عمومی سازمان ملل شده بود، در سخنان روز پنجشنبه خود در واکنش به آنچه «سکوت سازمان ملل در قبال تهدید ایران» نامید ، 44 ثانیه سکوت کرد و با اطوارهای غریبی نگاه خود را به حاضران در جلسه دوخت.

نتانیاهو گفت که توافق هسته ای ایران ایجاد صلح را محتمل تر نمی کند بلکه از طریق دادن میلیاردها دلار به ایران، احتمال جنگ را افزایش می دهد.

وی همچنین با بیان اینکه اسراییل امیدوار به ایجاد مشارکت با کشورهای عربی منطقه است، افزود: اما ائتلاف بین اسراییل و آمریکا مهم ترین رابطه و اختلافات ما درباره توافق هسته ای یک اختلاف درون خانواده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فلسطین پرداخت و گفت: من آماده از سر گیری فوری مذاکرات مستقیم با حکومت خودگردان فلسطین بدون هرگونه پیش شرطی هستم.

نتانیاهو بدون اشاره به اشغالگری های این رژیم و ساخت شهرک های صهیونیستی در مناطق اشغالی، درصدد بر آمد تا فلسطینی ها را مقصر شکست مذاکرات قلمداد کند و با اشاره به سخنان روز چهارشنبه محمود عباس رئیس حکومت خودگردان در خصوص احتمال پایان تبعیت فلسطینی ها از توافق اسلو ، گفت: عباس روز چهارشنبه گفت که آماده این کار (مذاکره برای صلح) نیست.

وی با انتقاد از مواضع سازمان ملل گفت: راه حل های تحمیلی سازمان ملل یا تشویق مواضع فلسطینی ها موجب صلح نخواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سازمان ملل خواست که برای مبارزه علیه تحجر در کنار اسراییل قرار گیرد!

کد خبر 309245

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha