همشهری آنلاین: یک کارشناس طب سنتی گفت: اگر غذا با میل و اشتها خورده شود و فرد از خوردن غذا لذت ببرد, معده هم بهتر آن را در خود جای می‌دهد و هضم می‌کند.

خوردن غذا با لذت موجب هضم بهتر می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره لذت از غذا خوردن اظهار داشت: اگر غذا با میل و اشتها خورده شود و فرد از خوردن غذا لذت ببرد, معده هم بهتر آن را در خود جای می‌دهد و می‌فشارد و هضم می‌کند.

  • سوء‌هضم به‌دلیل لذت‌نبردن از غذا

به‌گفته این کارشناس طب سنتی، بالعکس، معده غذایی را که شخص از روی بی‌میلی مصرف کند و از آن لذت نبرد, محکم در بر نمی‌گیرد و طبعاً هضم آن نیز به‌خوبی انجام نمی‌شود.

وی بیان داشت: اگر جنس و خلط دو نوع غذا از نظر خوبی و بدی مساوی باشد, فرد باید نوعی از غذا را انتخاب کند که طبع به آن مایل‌تر است و اشتهای بیشتری به آن دارد حتی اگر غذای مورد توجه, ارزش غذایی کمی داشته باشد.

علوی اضافه کرد: اما باید دانست که اگر 2 نوع غذا وجود داشته باشد فرد باید غذایی را مصرف کند که ارزش غذایی بالاتری داشته و بدن از آن سود بیشتری می‌برد.

  • ضرورت مصرف غذاهایی که خون صالح تولید می‌کنند

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: اما اگر تفاوت تولید خلط در این نوع غذاهایی که وجود دارد, زیاد شود, باید غذایی مصرف شود که خون صالحی را تولید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: غذاهای لطیف مانند آبگوشت, زرده تخم‌مرغ عسلی, سیب, انار و ... برای افراد سود بیشتری دارد.

کد خبر 308481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار