همشهری آنلاین: بخشنامه دانشگاه آزاد درباره دانشجویان بازمانده از تحصیل علوم پزشکی، اعلام نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵، انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه جامع رم و ... از اهم اخبار آموزش عالی در روز دوشنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۴ است.

  • بخشنامه دانشگاه آزاد درباره دانشجویان بازمانده از تحصیل علوم پزشکی

فارس: رئیس دانشگاه آزاد شرایط ثبت‌نام دانشجویان علوم پزشکی بازمانده از تحصیل در این دانشگاه را برای نیمسال نخست سال تحصیلی 1394-95 تمدید کرد. بر اساس اين بخشنامه، ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به دلایل مختلف از ادامه تحصیل بازمانده، ترک تحصیل کرده یا در صورت قبولی ثبت نام نکرده‌اند یا انصراف داده‌اند مشروط به این خواهد بود که بر اساس بند هشت بخشنامه پیشین، غیبت دانشجو طبق آیین‌نامه‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حداکثر در حدی باشد که امکان شروع به تحصیل از نیمسال نخست سال 1394-95 را داشته باشد.

  • اعلام نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور ۹۵

فارس: بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ که دیپلم خود را از سال 84 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی برگزار شد، مشمول اعمال سوابق تحصیلی به میزان حداکثر 25 درصد هستند.

همچنین داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

  • پيگيري بازگشت عنوان «تربیت معلم» به آموزش عالي

تسنيم: محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پيگيري تغيير نام دانشگاه فرهنگيان به «ترتيب معلم» از طريق شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: ماموریت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم است. لازمه تحول در آموزش و پرورش، تربیت معلم است كه دانشگاه فرهنگیان این امر را وظیفه خود می‌داند.

  • تبادل دانشجو بين دو دانشگاه رم و علوم پزشكي ايران

مهر: تفاهم‌نامه همكاري آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ايران و دانشگاه جامع رم در نشست روساي اين دو دانشگاه منعقد شد كه بر اساس آن مقرر شده است تبادل دانشجو بين دو دانشگاه صورت گيرد.

  • تاسيس واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد در مغان

پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد: حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد از مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد استان اردبیل براي تاسيس واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در پارس‌آباد مغان خبر داد و با اشاره به مرز مشترك واحد پارس‌آباد مغان با کشور آذربایجان، گفت: بر اساس تغییرات ایجاد شده در واحد پارس‌آباد مغان، در تلاش هستیم رشته‌های پرجاذبه‌ای برای دانشجویان کشور آذربایجان در این واحد ایجاد کنیم.

کد خبر 308054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار