همشهری آنلاین: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه عدالت نقطه اصلی اقتصاد مقاومتی است، گفت: اقتصاد مقاومتی پایه‌های انقلاب را محکم می‌کند.

فیروزآبادی

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، به نقل از دفتر رئیس ستاد کل نیروهای مسلحT سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح ، ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع با اشاره به تاکیدات امام خمینی (ره) در خصوص اقتصاد، اظهار داشت: حضرت امام (ره) از روز اول پیروزی انقلاب، فرمودند که ملت باید اقتصادش دست خودش باشد و همت کند، رهبر عزیز ما نیز فرمودند که اقتصاد ما به معنای واقعی باید مقاومت کند.

وی با بیان اینکه امروز حضرت امام خامنه‌ای عزیز هر چه راجع به اقتصاد مقاومتی لازمه بوده فرموده‌اند خطاب به مسئولین گفت: آقایان بلند شوید، بچرخید، با نگاه و راه‌های نو، با آن مسیری که در فرمان مبارک اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی توسط ولایت فقیه، نایب امام عصر (عج) و نایب قطب عالم امکان به ملت ما ابلاغ شده حرکت کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: رهبری‌فرمودند:نیروهای مسلح ظرفیت‌هایشان را به کار بگیرند. برای کارکنان‌شان خانه درست کنند، وام بدهند، مشکلات‌شان را حل کنند، کمک کنند به ازدواج فرزندانشان و ... ، امام علی (ع)‌ به مالک اشتر فرمودند:که برگزیده‌ترین فرماندهان لشگر من کسانی هستند که بیشتر به مسائل زندگی‌شان اهمیت می‌دهند.

فیروزآبادی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی، سپاه، نیروی انتظامی، ارتش، ستاد کل، همه کار اقتصادی کردند. پشت این فرمان مبارک جلو رفتند برخی بهتر و برخی نیز بدتر پیش رفتند، آن روز فرمودند آزادشان کنید، بروند کار کنند. من به فرماندهان اعتماد کردم گفتند فرمانده مسئول سازمان است، دلسوز است و نظارت می‌کند و نمی‌گذارد آسیبی وارد کند اما متاسفانه در نیمه دوم سال گذشته ولی امر مسلمین مکررا به جامعه نهیب زدند، به ملت انقلابی ایران که بلند شوید. بچرخید، اقتصاد مقاومتی راه نجات ملت ایران است.

وی تحقق انقلاب را در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی پایه‌های انقلاب را محکم می‌کند. باید توانمندی‌های مان را بشناسیم، این ظرفیت‌های مان را بشناسیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: هیچ چیز را نباید اینجا بلامصرف بگذاریم و هیچ فردی را نباید بیکار رها کنیم. منظور بنده از اقتصاد مقاومتی،کم مصرف کردن نیست، منظورم این است که ظرفیت‌ها را بشناسیم، خوب تولید و مصرف کنیم، هدف اسلام ایجاد حیات طیبه است. حیات طیبه همه ابعاد است؛ قرآن می‌فرمایند "و لیس للنسان الی ما سعی"، آنی که سعی کرد، محصول در مشتش است، آنی که مجاهدت کرد به نتیجه می‌رسد. این را خدا به دوست و دشمن خودش، به مؤمن و کافر وعده داده، نگفته مؤمن تلاش کند، نتیجه سعی‌اش به او می‌رسد فرموده که هر کس تلاش کند؛ همه باید تلاش کنند.

سرلشکر فیروزآبادی، گفت: این همایش را هم که گذاشتند، بنده با عنوان کلمه همایش مخالف نیستم، چون همین دور هم جمع شدن می‌شود، همایش، اما این جلسه، جلسه کاری است، راهکارهای شناخت ظرفیت‌ها و پیاده کردن اقتصاد مقاومتی باید از این جلسه بیرون بیاید. زمان هم داشتیم آقا صحبت فرمودند، همه مسئولان صحبت کردند، در مجمع بحث شده و به صورت سیاست‌های کلی درآمده و این سیاست‌های کلی به ستاد کل هم ابلاغ شده است. جلسه گذاشتید بعد دستورالعمل‌های بعدی ابلاغ شده و جهت تمام شد، هیچ بهانه‌ای نیست.

حی علی خیر العمل، قلعه‌نما، اعظکم به واحده، ان تقام‌الله مثنی الفرادی، این آیه قرآن کریم است که نهضت حضرت امام با آن شروع شد. با این آیه قرآن کریم، جهاد سازندگی را امام شروع کرد. الان این آیه، آیه ماست. خداوند به پیامبر اکرم (ص) فرمود: بگو به این آقایان بلند شوید، تلاش کنید، یکی یکی دو تا دوتا همه دست به دست هم بدهید، اگر کسی نیامد همان یک نفر باید تلاشش را بکند، این کفایی نیست، این جهاد واجب‌تر بر همه است. همه باید تلاش کنند، یعنی کسی نمی‌تواند بگوید که آنها دارند، انجام می‌دهند ما نشسته‌ایم.

وی تأکید کرد: نیروهای مسلح هم اقتصاد مقاومتی دارند. البته اقتصاد مقاومتی ما، اقتصاد مقاومتی کشور و نظام نیست. همسو و هماهنگ با اقتصاد مقاومتی در نظام است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دستورالعمل‌ها ابلاغ شده، انضباط‌ها و سیاست‌ها هم باید مدنظر قرار گیرد. دوستان خط علی خط عدالت است، اسلام ناب خط عدالت است. اقتصاد مقاومتی نقطه اصلی ویژگی‌هایش عدالت است.

کد خبر 307116

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha