سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۶ - ۱۸:۵۳
۰ نفر

گروه اجتماعی: سال تحصیلی 87-86 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با حضور 3 میلیون و 300 هزار دانشجو از روز سه‌شنبه 20 شهریور ماه آغاز می‌شود.

حسن خالقی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تقویم آموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با هدف پرهیز از طولانی شدن بیش از حد نیم‌ سال‌های تحصیلی به دلیل مواجهه با تعطیلات رسمی‌کشور، تغییر کرد.

وی افزود: نیم‌سال اول سال تحصیلی جدید از 20 شهریور ماه آغاز و کلاس‌های درس نیز 10 دی ماه پایان می‌یابد.همچنین آغاز دوره تابستانی سال تحصیلی جدید اول تیر ماه و پایان کلاس‌های درس 23 مرداد 87، تعیین شده است، پایان دوره نیز 30 مرداد خواهد بود.

به گفته خالقی، این بخشنامه از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم برای کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور از جمله دانشگاه‌های سراسری، پیام نور، جامع علمی‌کاربردی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، مؤسسات علمی، تحقیقاتی و فناوری و دفتر مدارس عالی فنی و حرفه‌ای ابلاغ شده و لازم الاجراست.

خالقی همچنین به ایسنا گفت: شهریه هیچ یک از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در سال جاری افزایشی نخواهد داشت و تا این لحظه نیز از سوی دانشگاه آزاد هیچ افزایش شهریه‌ای اعلام نشده است.

کد خبر 30603

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار