همشهری آنلاین: رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاون فرهنگی شهرداری مسکو در دیداری که در جریان برگزاری هفته فرهنگی تهران در موسکو صورت گرفت، خواستار افزایش سطح و گستره همکاری‌های فرهنگی و تبادل تجارب مشترک همزمان با سفر شهردار تهران به پایتخت روسیه شدند.

هفته فرهنگی تهران در مسکو

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دکتر محمود صلاحی رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در ديدار با ولادیمیر فیلیپوف معاون فرهنگی شهرداری مسکو كه در جريان برگزاري هفته فرهنگي تهران در مسكو صورت گرفت، با ابراز امیدواری نسبت به سفر شهرداران تهران و مسکو به روسیه و ایران، از همکاری شهرداری مسکو در برپایی هفته فرهنگی تهران تقدیر کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اين ديدار پیشنهاد کرد نمایندگانی در شهرداری‌های تهران و مسکو موارد مورد نظر و توافق را پیگیری و شهرداران تهران و مسکو، این موارد را در قالب یک تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کنند.

معاون فرهنگی شهردار مسکو نيز با استقبال از این پیشنهاد، اظهار امیدواری کرد در سفر دکتر محمدباقر قالیباف به مسکو، امضای سند همکاری فرهنگی در دستور کار قرار بگیرد.

فیلیپوف با ابراز علاقمندي نسبت به بهره‌گيري از تجربه‌هاي شهرداري تهران در مدیریت فرهنگی شهر تهران، ابراز امیدواري كرد با سفر دكتر قالیباف به مسکو فصلی نوین در روابط فرهنگی دو پایتخت رقم زده شود.

  • اجرای گروه وزیری در موزه موسیقی و کنسرواتوار چایکوفسکی

همزمان با برگزاري هفته فرهنگي تهران در مسكو، گروه موسیقی وزیری به سرپرستی و نوازندگی استاد کیوان ساکت كه به دعوت و حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای اجرای برنامه در هفته فرهنگی تهران در مسکو در روسیه حضور دارد، نخستین اجرای خود را در قالب هفته فرهنگی تهران در مسکو در محل اقامت سفیر ایران در روسیه برگزار كرد.

سومین و مهم‌ترین اجرای گروه موسیقی وزیری روز شنبه در کنسرواتوار چایکوفسکی خواهد بود که بسیاری از دوستداران موسیقی سنتی و دستگاهی ایران این روزها در مسکو برای یافتن بلیت‌های این اجرای فاخر تلاش می‌کنند. استاد موسیقی سنتی ایران که برای بسیاری از حاضران در نمایشگاه کتاب مسکو چهره‌ای آشناست، در برنامه‌های خود در پایتخت روسیه سه‌تار و تار می‌نوازد.

اجرای چند چهارمضراب با نام‌های «برگ و باد»، «بهاران» و «سفر به دنیای نو» بخش دیگر برنامه گروه وزیری است و علاقه‌مندان موسیقی سنتی ایران می‌توانند در بخش آوازی چند قطعه در دستگاه‌های دشتی، اصفهان، نوا، بیداد و همایون با اشعاری از مولانا، حافظ و مشیری بشنوند.

کد خبر 306017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =