همشهر‌ی‌آنلاین: مستر کلاسهای «پیانوی کلاسیک ایرانی» توسط استاد پر آوازه و بین‌المللی موسیقی «انوشیروان روحانی» در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود.

انوشیروان روحانی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از سایت موسیقی ایرانیان «ادریس ناصری» مدیر برگزاری این کلاس‌ها با اعلام این خبر  گفت: «دور اول این کلاس‌ها در شهرهای تبریز, مازندران و خوزستان و دور دوم آن، شهریور ماه سال جاری در تهران، اصفهان, رشت و شیراز برگزار می‌شود.»

وی در این خصوص توضیح داد:‌ «این کلاس‌ها با هدف آموزش پیانو برگزار خواهد شد؛ ضمن اینکه استاد روحانی در نظر دارند تا این مسترکلاس‌ها به شکل دوره‌ای انجام شود و کسانی که از آن استفاده می‌کنند، بعد از مدتی بار دیگر می‌توانند آموخته‌هایشان را با آقای روحانی دنبال کنند. افرادی که تمایل به استفاده از این کلاس‌ها دارند، پس از معرفی سبک و سطح نوازندگی خودشان و پس از انتخاب شدن، می‌توانند با توجه به سطحشان در کلاس‌ها حضور داشته باشند.»

ناصری به این مسأله اشاره کرد که: «این کلاس‌ها به صورت خصوصی و گروهی انجام می‌شود. هنرجویانی که از کلاس‌ها به شکل خصوصی استفاده می‌کنند، باید در نوازندگی پیانو پیشرفته باشند و در کلاس‌های گروهی هنرجویان میتوانند بصورت فعال و غیر فعال حضور بهم رسانند. افراد فعال باید سطحی متوسط در نواختن این ساز پیانو داشته باشند و افراد علاقه مند یا مبتدی امکان حضور غیر فعال در کلاسها را خواهند داشت.»

مدیر برگزاری مستر کلاس های انوشیروان روحانی در پایان خاطر نشان کرد: «هدف از برگزاری این کلاس‌ها و مسترکلاس‌ها، انتقال اطلاعات و تجارب فنی استاد «انوشیروان روحانی» به نوازنده‌های پیانو در داخل کشور است. در واقع ایشان می‌خواهند از طریق برگزاری این کلاس‌ها افراد مستعد در نوازندگی این ساز را تربیت کنند.»

شایان ذکر است که علاقه‌مندان در شهرهای شیراز، اصفهان، رشت، تبریز، مازندران و خوزستان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ و نحوه ثبت‌نام در مسترکلاس‌ها با شماره ۰۹۱۰۷۷۸۵۶۰۶ تماس حاصل کنند و هنرجویان و علاقه‌مندان در داخل و خارج از ایران برای دسترسی به نُت‌های مربوط به آثار و ساخته‌های استاد «انوشیروان روحانی» می‌توانند به سامانه‌های www.anoushirvanrohani.ir (ایران) و www.anoushirvanrohani.com(خارج از ایران) مراجعه کنند.

 این دوره ها در تهران بصورت گروهی برگزار نمی‌شود.

 

کد خبر 303010

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha