همشهری آنلاین: وزیرخارجه گفت: اگر اراده سیاسی برای پذیرش واقعیتها براساس آنچه که در لوزان موافقت کرده ایم وجود داشته باشد امکان خوبی برای پایان دادن به این مذاکرات تامهلت تعیین شده یا چندروز پس از آن وجود خواهد داشت.

ظریف

به گزارش مهر،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدارهای دوجانبه و چندجانبه با همتایان اروپایی خود در لوکزامبورگ گفت: ما چند دور گفتگو داشتیم که یک دور با هر یک از وزیران خارجه و یک دور با حضور همه نمایندگان ارشد ۱+۵ بوده است.

 وی با بیان اینکه در این دیدارها درباره نحوه تسریع گفتگوها در چند روز دشوار پیش رو گفتگو کردیم، افزود: ما توافق کردیم به تهیه پیش نویس در سطح روسا ادامه دهیم و در صورت لزوم برای کمک به روند گفتگوها وزرای خارجه هم در جمع مذاکرات حاضر خواهند شد.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه چند روز آینده بسیار دشوار خواهد بود گفت: من نمی دانم چند روز برای پایان دادن به این(مذاکرات) زمان لازم است. همه تعهد سیاسی دارند تا به سمت جلو پیش بروند اما همانطور که بارها گفته ام اگر اراده سیاسی برای پذیرش واقعیت ها و حرکت به سمت جلو براساس آنچه که در لوزان موافقت کرده ایم، وجود داشته باشد امکان خوبی برای پایان دادن به این مذاکرات تا مهلت تعیین شده یا چند روز پس از آن وجود خواهد داشت.

کد خبر 298898

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha