یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: کتاب کتابخانه‌ی مرموز نوشته‌ی هاروکی موراکامی با ترجمه‌ی آراز بارسقیان توسط انتشارات میلکان منتشر شد. این کتاب در ۹۲ صفحه و به قیمت ده هزار تومان عرضه شده است.

کتابخانه‌ی مرموز

خیلی عجیب نیست، کتابخانه‌ای که موراکامی تصمیم به توصیفش می‌گیرد، مرموز باشد. پس عجبی نیست، دیدن کتابی از موراکامی درباره‌ی کتابخانه‌ای مرموز و تودرتو. عجبی هم نیست تماشای پسر بچه‌ای که گیر می‌افتد و به فکر فرار می‌افتد.

عجبیش در این است که پسر بچه‌ای کنجکاو چه‎طور می‌تواند خودش را از این هزارتوی مرموز رها کند و سلامت به مقصد برساند.

به این عجب، موراکامی با نوشتن داستان‌کوتاهی به نام «کتابخانه‌ی مرموز» در اوایل دهه‌ی هشتاد میلادی جواب داد. اما اولین بار سال 2008 بود که داستان برای خواننده‌های ژاپنی با تصویرسازی ارائه شد و بعد از شش سال، یعنی آخرین ماه سال 2014 میلادی، داستان با تصویرسازی‌های متفاوت از نسخه‌ی ژاپنی به دست خواننده‌های انگلیسی‎زبان رسید.

کتابی که در دست دارید براساس نسخه‌ی انگلیسی اثر، ترجمه و پرداخته شده و در اختیارتان قرار گرفته است. موراکامی در این داستان کوتاه که عنصر فضاسازی در آن نقش عمده‌ای ایفا می‌کند، سعی دارد آشنازدایی متفاوتی با آشناترین مکانی کند که کتابخوان‌ها همیشه باهاش مواجه‌اند، یعنی کتابخانه؛‌ کتابخانه‌ای ‎که به اندازه‌ی هر کتابش پر از راز و رمز و عجایب است.

کد خبر 298640

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha