سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۶
۰ نفر

افت محسوس کیفیت هوای تهران در هفته اخیر موجب شد شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از شهروندان بخواهد که از تردد غیرضروری در شهر و معابر پرهیز کنند.

به گفته حشمت‌الله بسطامي، سخنگوي شركت كنترل كيفيت هواي تهران  شاخص سلامت هواي تهران از مرز استاندارد گذشت و شرايط هواي پايتخت براي تمامي گروه‌هاي جامعه ناسالم بود. وي با اعلام اينكه شاخص ذرات معلق كمتر از 2.5ميكرون در مرز 162قرار گرفت، تصريح كرد: طبق گزارش سازمان هواشناسي، جو نسبتا ناپايداري همراه با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود و امروز (چهارشنبه) احتمال كاهش آلودگي هوا كمي دور از انتظار است.

وي به همه گروه‌هاي مختلف جامعه هشدار داد تردد غيرضروري در شهر ممكن است اثرات جبران ناپذيري بر سلامت شهروندان بر جاي بگذارد و از گروه‌هاي آسيب‌پذير به‌ويژه سالمندان، كودكان و زنان باردار خواست تا اطلاع ثانوي از تردد غيرضروري در شهر خودداري كنند.

بسطامي به آن دسته از شهرونداني كه به انواع بيماري‌هاي قلبي، تنفسي و عروقي مبتلا هستند نيز هشدار داد از تردد غيرضروري در شهر پرهيز كنند و حتي الامكان تا پايان امروز از خانه خارج نشوند. سخنگوي شركت كنترل كيفيت هواي تهران همچنين شهروندان را از انجام هرگونه فعاليت ورزشي در محيط‌هاي آزاد منع كرد و احتمال رسيدن هواي پايتخت تا پايان امروز به شرايط سالم را كمي دور از انتظار دانست.

کد خبر 297673

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha