همشهری آنلاین: اعضای کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در جلسه اخیر این کمیسیون ضمن بررسی روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بر لزوم پرهیز از تضعیف تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

مجلس خبرگان

به گزارش ایرنا از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، جلسات کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضای هر 6 کمیسیون این مجلس پنج‌شنبه گذشته (7 خرداد) در ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در شهر مقدس قم برگزار و مسایل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی در سال جاری با حضور اعضا برگزار شد که در این جلسه پس از بحث و بررسی مسایل داخلی و بین‌المللی از جمله بحث مذاکرات هسته‌ای و لزوم پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص بر پرهیز از تضعیف تیم مذاکره کننده هسته ای تاکید شد.

همچنین در این جلسه چند نفر از کارشناسان فضای مجازی، گزارشی از حوزه رسانه و فضای مجازی و میزان تأثیرگذاری فرهنگی این حوزه بر جامعه ارایه کردند.

  • برگزاری هجدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری در 10 شهریورماه سال جاری

همچنین در جلسه کمیسیون آیین نامه مجلس خبرگان رهبری طرح‌های پیشنهادی جهت طرح در اجلاس آینده مجلس خبرگان که هجدهمین اجلاسیه رسمی این مجلس است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد: هجدهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در روزهای دهم و یازدهم شهریورماه 1394 در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

همچنین در جلسه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری درباره مسایل مهم روز کشور و منطقه بحث و بررسی شد.

در جلسه کمیسیون 107 و 109 قانون اساسی نیز که اولین جلسه آن بعد از اجلاس اسفندماه بود انتخابات داخلی هیات رییسه کمیسیون برگزار شد که پس از رای گیری اعضای هیات رییسه قبلی ابقا شدند.

اولین جلسه کمیسیون بررسی راه‌های پاسداری و حراست از ولایت فقیه مجلس خبرگان رهبری نیز پس از هفدهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری که در اسفند 93 برگزار شده بود، تشکیل شد که در ابتدای این جلسه، نخست اعضای هیات رییسه این کمیسیون، انتخاب شدند.

در ادامه، مسأله پیگیری جدی مصوبات این کمیسیون، مورد تأکید قرار گرفت. سپس درمورد مسایل فرهنگی و اعتقادی با محوریت ولایت فقیه در جامعه بحث و تبادل نظر و بر تقویت و ترویج هر چه بیشتر معارف دینی و معنویات در جامعه در بین جوانان به ویژه قشر دانش آموز و دانشجو تأکید شد.

در جلسه کمیسیون مالی و اداری مجلس خبرگان رهبری نیز که اولین جلسه خود بعد از اجلاس اسفندماه این مجلس بود انتخابات داخلی جهت تعیین هیات رییسه این کمیسیون برگزار شد که پس از رای گیری تغییری در ترکیب هیات رییسه پیشین انجام نشد.

کد خبر 296667

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha