همشهری‌انلاین: شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز ، ولیعهد پیشین عربستان در بازداشت خانگی به سر می‌برد و همه تماس‌های او با بیرون از کاخ قطع شده است.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری «میدل ایست پانوراما»، اسعد امبیه ابوقیله نویسنده و روزنامه‌نگار مستقل و خبرنگار سایت لحج نیوز و خبرنگار چندین شبکه رادیویی جهانی گفت: شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز آل سعود در بازداشت خانگی به سر می برد و تقریبا یک هفته است که نمي‌تواند از تلفن همراه و اینترنت استفاده كند و همچنین از به حضور پذیرفتن میهمان در کاخ خود و یا برگزاری نشست و جلساتی در داخل کاخ منع شده است.

از سوی دیگر این خبرنگار لیبیایی از شنیده شدن صدای تیراندازی در داخل کاخ مقرن بن عبدالعزیز خبر داد.

اسعد امبیه ابوقیله افزود: سلمان بن عبد العزیز ،پادشاه عربستان چند هفته پیش ولیعهد خود مقرن بن عبدالعزیز را برکنار و محمد بن نایف، وزیر کشور را به عنوان جانشین خود معرفی کرد از این رو این اقدامات پادشاه عربستان باعث شد نسل دوم خاندان آل سعود حاکم بر عربستان، پست‌های کلیدی را به عهده بگیرند. انتصاباتی که به دستور پادشاه عربستان در این کشور انجام شد این موضوع را تایید می‌کند.

خبرنگار لحج نیوز افزود: هفته گذشته شایعاتی درباره تلاش برای ترور پادشاه عربستان منتشر و فورا مقرن بن عبدالعزیز به این اقدام متهم شد.

سلمان بن عبدالعزیز ،پادشاه سعودی  بلافاصله دستور اعدام رئیس تشریفات دربار کاخ خود و معاونان او را صادر کرد. پادشاه جديد حتی دستور اعدام مقرن بن عبدالعزیز را نیز صادر کرده بود اما بنا بر دلایلی تنها به بازداشت خانگی او بسنده شد.

از سوی دیگر هیچ کس از سرنوشت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز اطلاعی ندارد و ناظران سیاسی احتمال می‌دهند که او نيز بازداشت شده باشد .

 برخی شایعات هم از اعدام او حکایت دارد. این در حالی است که محمد بن سلمان، وزیر دفاع سعودی و جانشین ولیعهد عربستان كه فرزند دوم پادشاه است هم اکنون درحال برکناری همه مسئولان و کارمندانی است که در دوره پادشاهی عبدالله بن عبدالعزیز در دربار نقش مهمی داشتند.

کد خبر 294616

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha