همشهری آنلاین: وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه، بر تداوم همکاری های مشترک برای مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و خشونت و ایجاد امنیت پایدار در منطقه تاکید کردند.

مذاکرات

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، دور دوم مذاکرات سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه بعد از ظهر چهارشنبه در محل وزارت دفاع کشورمان برگزار شد.

طرفین با جمع بندی مذاکرات و تبادل نظرهای به عمل آمده و دیدارهای وزیر دفاع سوریه با مقامات بلندپایه کشورمان، بر تداوم همکاری های فی ما بین برای مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و خشونت و ایجاد امنیت پایدار در منطقه تاکید کردند.

وزیران دفاع دو کشور با بررسی آخرین وضعیت میدانی جنگ با تروریسم در سوریه، راهکارهای لازم را جهت سرعت دادن به انهدام و سرکوب گروه های تروریستی مورد بررسی و تبادل نظر قرار داده و تصمیمات مقتضی را اتخاذ کردند.

وزیرای دفاع ایران و سوریه همچنین با توجه به شرایط حساس منطقه و خطراتی که از ناحیه تروریسم جهان را تهدید می کند، انسجام و تقویت هرچه بیشتر جبهه مقاومت را ضروری دانستند.

طرفین در این دیدار بر لزوم خلع سلاح کامل اتمی رژیم صهیونیستی که همواره به عنوان کانون شرارت و جنگ افروزی در منطقه عمل کرده، منشا بر هم زدن ثبات و امنیت بوده است تاکید کرده، و وحدت و انسجام کشورهای اسلامی و مستقل، برای دفع شر این رژیم ضد بشری را امری اجتناب ناپذیر دانستند.

در این مذاکرات طرفین همچنین با توجه به اوضاع اسف بار و فاجعه آمیز یمن که بر اثر حملات ددمنشانه رژیم عربستان سعودی به وجود آمده است، خواستار توقف فوری این حملات شده و هشدار دادند اصرار بر تداوم تجاوز به کشور یمن، تبعات غیر قابل پیش بینی برای این رژیم و موجب گسترش تروریسم و نا امنی در منطقه خواهد شد.

کد خبر 293726

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha